Środa, 29 listopada 2023 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Środa tygodnia okresu zwykłego

ROK ŚW. JÓZEFA - wydarzenia parafialne

ROK ŚW. JÓZEFA - wydarzenia parafialne 21 października 2021 wyświetleń: 2327

PARAFIALNA PIELGRZYMKA pod hasłem "DROGA Z JÓZEFEM"

Z racji na trwający rok św. Józefa w dniach 14 - 17 października  odbyła się PARAFIALNA PIELGRZYMKA pod hasłem "DROGA Z JÓZEFEM". Celem pielgrzymowania były główne polskie sanktuaria poświęcona czci św. Józefa oraz sanktuaria Maryjne z nocnym czuwaniem w intencji emigrantów na Jasnej Górze.

 

I tak blisko 50 osobowa grupa pielgrzymów wraz z proboszczem ks. Krzysztofem odwiedziła: Poznań, a tam karmelitańskie sanktuarium św. Józefa, gdzie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. Następnie zwiedzili poznańską archikatedrę, po czym udali się w gościnne progi  domu głównego Towarzystwa Chrystusowego. Ostatnim cele pierwszego dnia pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, gdzie apelem maryjnym zakończył się pierwszy dzień pielgrzymowania.

W drugim dniu podążania "Drogą z Józefem" pielgrzymi rozpoczęli modlitwą i zwiedzaniem sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Następnym punktem pielgrzymiego szlaku było Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, skąd po uczczeniu św. Józefa pielgrzymka wyruszyła na NOC CZUWANIA W INTENCJI POLONII NA JASNEJ GÓRZE, gdzie m.in. nasza parafia prowadziła nabożeństwo w intencji rodzin rozdzielonych emigracją.

Po nocnym czuwaniu na Jasnej Górze nasi pielgrzymi wyruszyli w dalszą "Drogę z Józefem". Z Jasnej Góry udali się do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, a stamtąd do kolejnego miejsca poświęconego czci Świętego Józefa - czyli do wadowickiego sanktuarium ojców Karmelitów Bosych.

Ostatni dzień parafialnego pielgrzymowania rozpoczął się od nawiedzenia św. Józefa. Stamtąd pielgrzymi wyruszyli do pocysterskiego opactwa w Krzeszowie. A tam odwiedzili dwa niezwykłe miejsca: Sanktuarium św. Józefa - powstałe w latach 1690 - 1696 na potrzeby kultu świętego Cieśli, które jest wielkim dziełem składającym się z ponad 50 polichromii nawiązujących tematycznie do dziejów Świętej Rodziny, przedstawiające przodków i krewnych Jezusa, Marii i Józefa oraz Sanktuarium Matki Bożej łaskawej - barokowy kościół wchodzący w skład dawnego opactwa cystersów zbudowany w latach 1728–1735.

 

aktualizowano: 2022-01-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com