Dziś w naszej Parafii mała, bo 25 osobowa grupa dzieci przyjęła po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa pod postacią Chleba. Bogu niech będą dzięki za piękną oprawę tego dnia, zaangażowanie dzieci i Rodziców, bo każdy miał jakieś zadanie do wykonania. Pierwsza Komunia Święta to niesamowity dar dla całych rodzin, gdyż kolejny członek ogniska domowego staje się tabernakulum i przynosi Boga w sercu do swoich bliskich. Niech owoce tej Komunii będą wielkie i trwałe.
»Bardzo szybko minął rok od I Komunii Św. Spotkaliśmy się w naszej świątyni o godz. 12:30, aby w sposób uroczysty podziękować za ten czas pogłębiania wiary w obecność Jezusa pod postacią Chleba i Wina, a także w obecność Pana Jezusa w konfesjonale w sakramencie spowiedzi św. Nie zabrakło również wdzięczności dzieci rocznicowych za ks. Tomasza, który w ubiegłym roku przygotwał dzieci do I Komunii Św. Na koniec Mszy św. dzieci otrzymały od swoich rodziców Pismo Św., który po ucałowaniu z wielkim szacunkiem zabrały ze sobą do domów. Kochani, jeżeli macie jakieś inne zdjęcia z Rocznicy Komunii proszę prześlijcie na adres ks. Jakuba: kjelen@gmail.com
»
5 maja został odsłonięty i poświęcony obelisk, który stanął przy ul. Chrobrego 13, w miejscu, gdzie do 1945 roku wznosił się kościół pw. św. Józefa. W tym roku mija 150. rocznica konsekracji kościoła św. Józefa. W 1945 r. po zdobyciu miasta, kościół został spalony przez sowieckich żołdaków. Ostatni niemiecki proboszcz przekazał księgi parafialne i udzielił pierwszym chrystusowcom, którzy po wojnie do Stargardu przyjechali, władzy kanonicznej do słuchania spowiedzi i błogosławienia małżeństw. Chrystusowcy opieką duszpasterską objęli cały Stargard i okolice. Powstałe w powojennych latach parafie w samym Stargardzie i w okolicach miasta możemy śmiało nazwać młodszymi czy starszymi córkami parafii św. Józefa.
»Nadszedł czas, by w końcu odkurzyć rowery i ruszyć na pierwszy w tym roku Rajd Rowerowy. Ochotników nie zabrakło, bo aż 51 osób – głównie Ministrantów – 2 maja w Dzień Polonii Zagranicznej i w Dzień Flagi Narodowej ruszyło przez stargardzkie ulice i okolice, by w końcu dotrzeć do Grzędzić. Na rowerach powiewały polskie flagi, a w sercu intencja za ojczyznę i polonię.
»W sobotę, 18 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele o godz. 21.00 rozpocznie się Czuwanie Modlitewne, połączone z Muzycznym Uwielbieniem. Czuwanie rozpoczniemy Drogą Światła. Droga Światła (Via Lucis) to coraz bardziej popularne w Kościele nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej (Via Crucis).
Polega ono na przeżywaniu czternastu stacji - spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami aż po Zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie zakończymy Eucharystią z modlitwą o uzdrowienie. Tym razem namaścimy wasze czoła pobłogosławionym olejem nardowym, przywiezionym z Ziemi Świętej. Muzyczną oprawę Czuwania przygotowuje Zespół Młodzieżowy "Wieczernik". Serdecznie zapraszamy... UWAGA!!! PROSIMY ZABRAĆ ZE SOBĄ ŚWIECE..
»Tym razem intencja modlitewna, która będzie nam towarzyszyła to: Za nasze kochane Mamy z okazji ich Święta. Lista osób jest ograniczona, ze względu na ograniczone miejsca noclegowe. Zastrzegam sobie wybór osób w razie dużej ilości zgłoszeń (będę brał pod uwagę zaangażowanie w służbę, obecność na zbiórkach oraz na dyżurach w tygodniu). Nocujemy w klasztorze pocysterskim z XIII wieku. Koniecznie trzeba wziąć śpiwór i karimatę. Koszt Rajdu to 15 zł (nocleg, jedzonko) należy wpłacić przy zapisie!
»W najbliższym tygodniu czeka nas niecodzienne wydarzenie. Do naszego kościoła zostanie przywieziona i wystawiona do publicznej adoracji wierna kopia Całunu Turyńskiego, znajdująca się pod opieką księży paulistów. Niewielu z nas uda się zobaczyć oryginał przechowywany w Turynie, będzie to zatem niezwykła okazja modlitwy w obecności niemego świadka Chrystusowego Zmartwychwstania. Rekolekcje z Całunem potrwają do czwartku do niedzieli. W dni powszednie zapraszamy na godz. 8.00; 12.00 i 18.30. W niedzielę – na Msze dopołudniowe.
Podczas tych rekolekcji zostanie poświęcony i ustawiony krzyż – Pamiątka Roku Wiary. Po kolędzie zebraliśmy ponad 4000 podpisów osób, które w to dzieło duchowo się włączyły. Ustawienie krzyża odbędzie się w sobotę i będzie miało następujący porządek: o 12.00 – Msza św., po niej wymarsz z krzyżem ul. Wojska Polskiego, Sienkiewicza i Piłsudskiego. O godz. 14.00 rozpocznie się montaż krzyża na skwerku, gdzie ul. Piłsudskiego przechodzi w Podleśną i Podmiejską. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Osoby, dla których przejście w procesji będzie zbyt trudne, prosimy, aby przyszły na godz. 14.00 na miejsce ustawienia krzyża.
»Gorąco zapraszamy na Rekolekcje z Całunem Turyńskim, które odbędą się w dniach 16-19 maja. Poprowadzi je kustosz kopii Całunu Turyńskiego - paulista ks. Zbigniew Dudek.
W naszym kościele zostanie wystawiona wierna kopia płótna. Ks. Zbigniew Dudek od 1999 r. właściwie się z nią nie rozstaje i odwiedza z rekolekcjami kolejne parafie. Właśnie na tle Całunu Turyńskiego wystawionego w kościele będzie głosił swoje rekolekcje. Obecność Całunu sprawia, że rekolekcji tych nie tylko trzeba wysłuchać, ale trzeba je też zobaczyć. Po każdej Mszy św. wierni będą mogli dotknąć ślady ran Chrystusa, a słuchając nauk rekolekcyjnych, poznamy historię tego niezwykłego płótna.
Od czwartku do soboty nauki rekolekcyjne na Mszy Św. o godz. 8:00, 12:00 i 18:30. W niedzielę na Mszach o 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30. Podczas tych rekolekcji zostanie poświęcony i ustawiony krzyż – Pamiątka Roku Wiary.
»W int. maturzystów będziemy się modlić we wtorek na Mszy św. o godz. 6.30. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo w duchu medjugorskim. Za naszą Ojczyznę pomodlimy się 10 maja na Mszy św. wieczornej.
»27 kwietnia w stargardzkim amfiteatrze, a później w kościele św. Jana Chrzciciela spotkało się ok. 400 dzieci z archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej, by zgodnie z hasłem III Kongresu Misyjnego Dzieci „dzielić się wiarą jak chlebem”.
»Za nami kolejne spotkanie z cyklu "Miłość w czasach zarazy", które odbyło się 26 kwietnia, o godz. 17:00, w Stargardzkim Centrum Kultury (Foyer Kina II piętro). Gościem spotkania był znany historyk, pisarz i publicysta - Tadeusz M. Płużański, autor bestsellerowych książek: "Bestie", "Oprawcy", "Bestie 2". Tadeusz M. Płużański jako syn działacza niepodległościowego i więźnia stalinizmu, opowiedział nam o swoich badaniach nad zapomnianymi i zakłamanymi zbrodniami komunizmu, o ofiarach reżimu oraz oprawcach, nieosądzonych po dzień dzisiejszy. Autor zbadał losy wielu komunistycznych zbrodniarzy żyjących spokojnie w III Rzeczypospolitej, często krytych przez najwyższą władzę.
»
W ostatnią niedzielę gościł w naszej parafii - uzdrowiony artysta, Zygmunt Romanowski, który podzielił się z nami swoim świadectwem wdzięczności Bogu za niemal całkowite uzdrowienie z nieuleczalnego paraliżu ciała. Pan Zygmunt o swoim uzdrowieniu opowiadał na każdej Mszy św., a po wieczornej Eucharystii wykonał program poetycko – muzyczny. Początek jego życia osnuty jest tajemnicą. Mimo wielu starań nie udało mu się ustalić prawdziwej daty urodzenia, a nawet miejsca, gdzie przyszedł na świat. Nie wie, ile dokładnie ma lat i czy jego korzenie są polskie, czy też nie. Nie zna także swoich rodziców. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji było przyznanie mu z urzędu fikcyjnych danych. Zygmunt Romanowski, bo o nim mowa, wie jednak na pewno, że do życia powołał go Bóg, któremu jest wdzięczny za wszystkie dary i koleje życia.
»