Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

Slideshow

Slideshow 30 października 2012 wyświetleń: 4702

Bal Wszystkich Świętych

Wspólna zabawa, tańce, pokaz mody, słodycze, nagrody, wybór króla i królowej balu, ktoś powie: to nie możliwe na Balu Wszystkich Świętych? A ja Wam powiem, że możliwe i faktycznie to miało miejsce w Stargardzie Szczecińskim. W tym roku po raz pierwszy 29 października dzięki życzliwości dyrekcji i grona pedagogicznego w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Limanowskiego, został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych (HOLY WIN – Święte Zwycięstwo).

Dzieci pod okiem Sióstr Felicjanek i Pań katechetek ze szkół SP 1 i SP 3 przygotowywały się do tego wydarzenia bardzo intensywnie, również podczas niedzielnych Mszy z udziałem dzieci odliczaliśmy dni do zbliżającej się zabawy nie z upiorami, dyniami, wiedźmami, kościotrupami czy strachami, ale z naszymi świętymi patronami, przyjaciółmi  dzieci i dorosłych, którzy są w niebie. Na tym miejscu trzeba wspomnieć, że głównym organizatorem tego Balu była parafia pw. św. Józefa przy kościele św. Jana – Księża Chrystusowcy i Siostry Felicjanki. Zabawę pod okiem ks. Jakuba, Sióstr, Pań katechetek, „Anielskich” nauczycielek i prawdziwego Wodzireja Pana Norberta rozpoczęliśmy o godz. 16:30 wspólną modlitwą do Boga Ojca i jak przystało na prawdziwym Balu zatańczyliśmy Poloneza. Dzieci, Panie nauczycielki, Siostry przebrane za anioły i postacie świętych, dekoracja wykonana przez dzieci, Galeria świętych, muzyka i świetna atmosfera sprawiły, że przez chwilę przenieśliśmy się do Nieba, by doświadczyć smaku radości z przebywania z Bogiem i Świętymi.

Królową Balu, a właściwie Świętą Balu wybierali chłopcy, a Świętego Balu dziewczynki. Każde dziecko przebrane za któregoś świętego otrzymało nagrodę w postaci gipsowego aniołka. Kiedy spadł deszcz słodkich cukierków z sentencjami świętych, każde dziecko chciało na głos odczytać, co święty do niego powiedział. Nie mogło zabraknąć pokazu świętej mody, dzieci przechodziły przed swoimi rodzicami i prezentowały stroje. Mogliśmy zobaczyć św. Franciszka, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, św. Igora, św. Weronikę, św. Józefa, Maryję i wiele innych. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę, a także cukierki ze świętą sentencją. Dzieci pytane jak się bawiły, mówiły: „Było cudownie i radośnie. Chcemy więcej”. I tak się stanie! Jako katolicy, ludzie wierzący i praktykujący, będziemy organizowali takie Bale Wszystkich Świętych przed wielką Uroczystością Wszystkich Świętych, by uwielbiać Boga i zaszczepiać w młodym pokoleniu pozytywne wartości i przesłania, jakie mają nam do przekazania Święci, którzy jak pisał w Niedzielnym Liście ks. Abp Andrzej Dzięga, zawsze są dla nas szkołą pięknych postaw miłości.

aktualizowano: 2012-11-07
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl