Środa, 18 września 2019 r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki

Slideshow

Slideshow 20 grudnia 2012 wyświetleń: 2399

Ks. Proboszcz Jarosław Staszewski wyróżniony.

Już po raz czwarty wręczono Wyróżnienia Starosty Stargardzkiego za działania służące promocji Powiatu Stargardzkiego i jego dobrego wizerunku.Wyróżnienia przyznawane są osobom i instytucjom działającym na terenie Powiatu, którzy działają w szeroko pojętej sferze społecznej, upowszechniają kulturę, sport i turystykę, dbają o dziedzictwo kulturowe i swoją „Małą Ojczyznę”. W tym roku takie wyróżnienie otrzymał nasz Proboszcz, ks. Jarosław Staszewski SChr.

W uzasadnieniu przyznanego wyróżnienia Starosta Stargardzki przypomniał, że w 2003 roku z inicjatywy ks. Jarosława Staszewskiego, proboszcza Parafii pw. św. Józefa przy kościele pw. św. Jana w Stargardzie ogłoszono św. Jana Chrzciciela patronem Stargardu. W parafialnym kościele św. Jana powstał Ołtarz Ojczyzny, który upamiętnia ważne osoby i wydarzenia z historii Polski. Ołtarz, co rusz wzbogacany jest kolejnymi tablicami, choćby tą poświęconą Żołnierzom Wyklętym. Za długoletnie zaangażowanie w krzewienie wartości patriotycznych, ochronę dziedzictwa kulturowego, upowszechnianie kultury i współpracę ekumeniczną Starosta Stargardzki Waldemar Gil przyznał ks. Proboszczowi Jarosławowi Staszewskiemu SChr wyróżnienie Starosty Stargardzkiego. Księdzu Proboszczowi serdecznie gratulujemy.

aktualizowano: 2012-12-20
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl