Środa, 18 września 2019 r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 sierpnia 2019 wyświetleń: 267

XIX Niedziela w ciągu roku - 11. 08. 2019

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. o godz. 18.30.

2. Żegnamy dzisiaj naszego ks. proboszcza Adama Staszczaka. Dziękujemy ma za posługę w naszej parafii i życzymy obfitych Bożych łask na kolejnym etapie kapłańskiej służby. Powitanie i wprowadzenie nowego ks. proboszcza Krzysztofa Wąchały SChr w swój urząd będzie miało miejsce za tydzień, tj. 18 sierpnia o godz. 11.00.  Nastąpiła zmiana z godz. 12.30 na godz. 11.00

3. W najbliższy czwartek obchodzimy wielką uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to także święto Wojska Polskiego. Na każdej Mszy św. poświęcimy wieńce kwiatów i zioła z tegorocznych zbiorów. Zachęcamy do nabycia pięknych wiązanek w naszym kościelnym sklepiku.

4. Parafia kolegiacka zaprasza na pielgrzymkę w dn. 15 sierpnia do Sanktuarium MB fatimskiej w szczecinie. Wyjście spod kolegiaty o godz. 4.15 rano.

5. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie. Informacje w budynku liceum.

6. 21 sierpnia we środę serdecznie zapraszamy na godz. 18.30. Odwiedzi nas dziecięcy chór polski z Żytomierza. Po Mszy św. dzieci zaśpiewają kilka utworów dla zgromadzonych parafian.

7. Zapraszamy do nabywania w naszym sklepiku prasy katolickiej oraz parafialnego biuletynu.

8. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu i przeżywamy ten szczególny miesiąc w trzeźwości.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Brzeziński Leszek i Bartczak Edward...... wieczne odpoczywanie....

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy dobre życzenia oraz życzymy Wam bezpiecznych i głębokich w przeżycia wakacji.

                                           Niech Dobry Pasterz Wam  błogosławi i Was strzeże.  

 

 

  

Stargard, dn. 11.08.2019 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, prob

 

aktualizowano: 2019-08-17
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl