Sobota, 31 października 2020 r. imieniny: Sobota XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 czerwca 2020 wyświetleń: 770

OGŁOSZENIA na XI Niedzielę w ciągu roku - 14.06.2020

1. Do czwartku przeżywamy Dni Eucharystyczne – czyli oktawę Bożego Ciała – w połączeniu z Nowenną Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła. Na zakończenie oktawy poświęcimy wianki z kwiatów i ziół.

2. We wtorek modlitwa z Bractwem św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18.30.

3. W środę - w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

4. Noszących szkaplerz karmelitański oraz osoby, które chciałyby go przyjąć zapraszamy w sobotę 20.06 o godz. 8.00 na Mszę św. i nabożeństwo z litanią do św. Rafała Kalinowskiego.

5. W piątkową Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 12.00 Msza św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W święto Arcybractwa Straży Honorowej przyjmiemy nowych członków oraz dokonamy zawierzenia wspólnoty Sercu Jezusa. Tego dnia przypada także 74. rocznica poświęcenia naszego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, którego dokonał 19 czerwca 1946 roku ks. Tadeusz Długopolski SChr, pierwszy duszpasterz i proboszcz w powojennym Stargardzie. Podczas Mszy św. będziemy dziękowali Bogu za nasz kościół oraz całą parafialną wspólnotę zawierzając Najświętszemu Sercu Jezusa naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze i remontowe w kościele i domu zakonnym.

7. Wszystkim Uczestnikom uroczystości Bożego Ciała dziękujemy za wspólną modlitwę i za dostosowanie się do obowiązujących przepisów. Wspólnotom i osobom indywidulanym, które pomogły w organizacji naszej procesji i tak pięknie przygotowały ołtarze. Dziękujemy także policjantom i strażnikom miejskim za zabezpieczenie trasy procesji.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Walczak, Irena Czaplicka - Natywo, Franciszek Borchardt, Leon Hnitecki, Zuzanna Medyńska, Leszek Chmiel, Krystyna Keydrowska - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

9. Wszystkich naszych drogich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności.

aktualizowano: 2020-07-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl