Sobota, 31 października 2020 r. imieniny: Sobota XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 czerwca 2020 wyświetleń: 717

OGŁOSZENIA na XIII Niedzielę w ciągu roku - 28. 06. 2020

1. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w przygotowaniu do parafialnego odpustu oraz w samej uroczystości ku czci Patrona naszego kościoła i naszego miasta Stargardu.

2. Dzisiaj dziękujemy Bogu za minione lata posługi w naszej parafii ks. Marka, ks. Grzegorza i s. Elizy, którzy decyzją przełożonych zakonnych kończą posługę w naszej parafii. Dziękujemy naszym duszpasterzom i s. Elizie z ich ofiarną posługę w różnych przestrzenia duszpasterstwa, szczególnie wśród młodzieży i dzieci. Prośmy o Boże błogosławieństwo na dalszą Ich posługę.

3. Do wtorku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

4. W czwartek, 2 lipca br. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się Uroczysty Akt Zawierzenia św. Józefowi Polski i Kościoła w Polsce. Szczególną okazją ku temu jest 150. rocznica ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia od poniedziałku do środy podczas wieczornych nabożeństw uczcimy św. Józefa Patrona naszej parafii. Natomiast w czwartek podczas Mszy św. wieczornej w duchowej łączności z kaliskim Sanktuarium dokonamy Aktu Zawierzenia św. Józefowi Polski i Kościoła w Polsce,
w tym szczególnie naszej parafii.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej i o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne
W pierwszy piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. według stałego porządku. Dodatkowo o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i ze spotkaniem Straży Honorowej; Spowiedź św. po południu od godz. 17.30.
W pierwszą sobotę m-ca o godz. 7:15 Nabożeństwo pierwszych sobót m-ca. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

6. Od jutra następuje wakacyjna zmiana godzin urzędowania biura parafialnego: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

7. Zachęcamy do korzystania z możliwości osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiony w kaplicy adoracji codziennie od godz. 7.00 do 18.00.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Daniela Stasiak, Anna Olejniczak, Makswel Dziduch, Halina Jaszczuk, Robert Kosowski - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

9. Wszystkich naszych drogich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Jezusowemu Sercu. Szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających wakacje. Niech Bóg nam błogosławi.

 

     Stargard, dn. 28. 06. 2020 r.                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-07-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl