Sobota, 31 października 2020 r. imieniny: Sobota XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 lipca 2020 wyświetleń: 683

OGŁOSZENIA na XIV Niedzielę w ciągu roku - 05. 07. 2020

1. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kościele wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). To adoracja w zupełnej ciszy – bez wspólnych modlitw, pieśni, czy prowadzenia rozważań. Noc Nikodema” to przede wszystkim przestrzeń i czas na spotkanie z Jezusem w czasie indywidualnej adoracji. Będzie też obecny ksiądz – może ktoś zechce porozmawiać, wyspowiadać się.

2. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św.
w tej intencji.

3. W czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w zmienionych godzinach: od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-17.30, w piątek i w sobotę od 11.00 do 12.00.

4. Za tydzień przypada taca inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe w parafii i domu zakonnym – bieżące inwestycje: trwa kolejny etap wymiany instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej w domu zakonnym oraz związany z tym remont poszczególnych pomieszczeń. Zostało wstawione nowe okno w sali parafialnej za domem zakonnym. Zakończono remont dwóch dotychczasowych salek parafialnych. Przed nami kontynuacja remontu pozostałych pomieszczeń, w tym sanitarnych.  Już dziś dziękujemy za wsparcie podejmowanych działań inwestycyjnych.

5. Zachęcamy do korzystania z możliwości osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu, który jest wystawiony w kaplicy adoracji codziennie od godz. 7.00 do 18.00.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego.

INTENCJE MODLITEWNE ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA LIPIEC: powszechna: Módlmy się, aby dzisiejszym rodzinom towarzyszyły: miłość, szacunek oraz rada. Intencja parafialna: Módlmy się za dzieci i młodzież naszej parafii.

INTENCJE MODLITEWNE ARCYBRACTWA STRAZY HONOROWEJ NSPJ NA LIPIEC: powszechna: Módlmy się za naród polski w setną rocznicę jego poświęcenia Sercu Jezusa, aby kolejne pokolenia czerpały siłę z postawy przodków i dumnie wyznawały wiarę. Intencja parafialna: Módlmy się za dzieci i młodzież naszej parafii.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Stefan Kwiatkowski, Mirosław Gdaniec, Anna Skowronek, Mirosław Zatyka, Lidia Starzyńska, Grzegorz Masłowski, Cecylia Szczerbiec, Zdzisław Kaczmarkiewicz - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

8. Wszystkich naszych drogich parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności. Szczególnie dzieci i młodzież przeżywających wakacje. Niech Bóg nam błogosławi.

 

     Stargard, dn. 05. 07. 2020 r.                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-07-24
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl