Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 stycznia 2018 wyświetleń: 3237

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą - 21.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Zwykła 2018

1. Gościmy w naszym kościele kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego ze Szczecina. Swoją obecnością dają świadectwo o swoim powołaniu. Wspomóżmy klerycką wspólnotę naszej diecezji modlitwą i ofiarą, którą zbierają na utrzymanie swojego seminarium, przy wyjściu ze świątyni.
2. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Apelujemy do rodziców i wychowawców, aby zadbać o niedzielną Mszę św. , gdziekolwiek w tym czasie przebywamy.
3. Na czas ferii zimowych przerywamy kolędę – kolejne odwiedziny duszpasterskie rodzin rozpoczniemy od 29 stycznia w poniedziałek /ul. Żeromskiego/. Plan kolędy na tablicach przy wyjściu.
4. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w sobotę 24 lutego o godz. 19.00.
5. Pierwsze spotkanie dla dorosłych kandydatów do Bierzmowania będzie we środę, 28 lutego o godz. 19.00 w salce za plebanią. Serdecznie zapraszamy młodych.
6. Zbliża się święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej/. Na 2 lutego zaopatrzmy się w gromnice / są także przy wejściu do naszego kościoła /. Niech w każdym domu czy mieszkaniu będzie poświęcona gromnica. Używajmy jej w czasie choroby, poważnych trudności czy tym bardziej przy umierających.
7. 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W tym roku jest to niedziela, więc ten dzień przeniesiony jest na 10 lutego w sobotę. Przygotujmy naszych chorych do tego przeżycia. Uroczysta Msza św. poprzedzona spowiedzią i później Sakramentem Chorych będzie o godz. 12.00 w południe.

8. W minionym tygodniu zmarli: Borowska Dorota, Kwaśniczko Barbara, Dzięsław Kazimierz, Gawart Marek, Macygin Józef i Wnuk Roman.….wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

9. Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich w opiekę Św. Rodziny z Nazaretu. Niech sam Bóg Was błogosławi i strzeże.

Stargard, dn. 21.01.2018 r.                     ks. Adam Staszczak SChr, prob.

utworzono : 2018-01-19
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com