Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 marca 2018 wyświetleń: 4217

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to zarazem czas naszych parafialnych rekolekcji i Uroczystość Odpustowa św. Józefa. Dzisiaj zapraszamy na rekolekcyjne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Nauki rekolekcyjne jutro, 19 marca w sam dzień św. Józefa o godz. 8.00 rano i dodatkowo o godz. 12.00 w południe oraz o 18.30 wieczorem.
 3. We wtorek i we środę nauki rekolekcyjne o godz. 8.00 rano i wieczorem o godz. 18.30. Przez 3 dni rekolekcyjne Droga Krzyżowa codziennie o godz. 18.00. Rekolekcje o religijnym wychowaniu młodzieży poprowadzi ks. Ryszard Szymanik.
 4. Z okazji zbliżających się świąt i przeżywanych rekolekcji serdecznie prosimy o przynoszenie toreb z żywnością dla ludzi biednych. Niech to będzie nasza konkretna ofiara i pomoc miłosierdzia. Dary możemy składać przez cały tydzień do koszów przy wejściu do świątyni.
 5. Rekolekcje dla Gimnazjum Katolickiego i pozostałej młodzieży od środy do piątku.
 6. Rekolekcje dla młodzieży ponadgimnazjalnej i studentów w naszej parafii rozpoczynają się w najbliższy czwartek o godz. 19.15. Będzie to nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi i Mszą św.
 7. W piątek zapraszamy na godz. 20.00 na specjalną Drogę Krzyżową połączoną z Misterium Męki Pańskiej.
 8. W piątek Drogi Krzyżowe jak zawsze w tym czasie.
 9. W tym tygodniu spotkanie dla uczniów gimnazjów przygotowujących się do Bierzmowania. Data i godziny na stronie internetowej parafii.
 10. Parafia Chrystusa Króla zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 18.00
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa. Serdecznie zapraszamy dzieci i ich rodziców na coroczny Marsz dla Jezusa. Zbieramy się przy MDKu o godz. 10.15 i w procesji idziemy z palmami i banerami do świątyni.
 12. Także w Niedzielę Palmową po wszystkich Mszach św. rodzice dzieci ze scholki, ministrantów i nasze siostry będą rozprowadzać wypieki wielkanocne i szczególnie babki i babeczki świąteczne. Wspomagamy w ten sposób kolonię dla dzieci z uboższych rodzin.
 13. 23 marca na parkingu koło Kauflandu w specjalnym autobusie będzie możliwość - dla pań po 50 roku życia dokonania badań na raka piersi. Należy się zarejestrować telefonicznie. Informacje i telefon na plakacie na drzwiach głównych kościoła. Bardzo zachęcamy.
 14. Spotkanie dla dorosłych do Bierzmowania w najbliższą środę, 21 marca o godz. 19.00 w sali za plebanią.
 15. Ks. Leszek zaprasza do nabycia w sklepiku swojej nowej książki o tematyce religijnej a ks. Robert zaprasza na wycieczkę do Wilna i na Mazury w dniach od 10-14 czerwca. Zapisy w Gimnazjum Katolickim i u ks. Roberta.
 16. Składamy najlepsze życzenia ks. Józefowi Milewskiemu i panu Józefowi Karszni z okazji imienin. Wszystkim paniom i panom solenizantom niech św. Patron wyprasza ogrom łask na codzienne piękne życie.
 17. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć świece na stoły wielkanocne. Wspomóżmy w ten sposób biedniejszych.
 18. Zabierzmy ze sobą biuletyn parafialny i prasę katolicką, odwiedźmy bibliotekę parafialną, aby duchowo jeszcze głębiej przygotować się na wielkie święta.

 

W minionym tygodniu zmarli: Lucyna Przybyłowicz, Zofia Wojtakajtis, Stefania Jeżewska i Marian Warczygłowa…… wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Stargard, dn. 18.03.2018 r.                              Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-04-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com