Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 września 2017 wyświetleń: 993

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 17.09.2017 r.

 • Przeżywamy kolejną niedzielę września. Jako duszpasterze usilnie prosimy rodziców o skuteczne zainteresowanie się lekcjami religii w szkołach a także programem przygotowania dzieci do I Komunii Św. i do Bierzmowania. Utrzymujmy stały kontakt z nauczycielami, katechetami i duszpasterzami. Ogromna jest odpowiedzialność rodziców przed Bogiem za sumienia dzieci i ludzi młodych. Dzieci z rodzicami przychodzą w niedzielę na Mszę św. na godz. 11.00 a gimnazjaliści na godz. 9.30.
 • Spotkanie – bardzo ważne !!! dla rodziców dzieci do I Komunii św. w 2018 r. ze SP 1 i SP 3 będzie miało miejsce w poniedziałek, 25 września:  o godz. 18.30 najpierw Msza św. a potem spotkanie poprowadzi ks. Proboszcz i spotkania szczegółowe dla poszczególnych szkół poprowadzą siostry katechetki.
 • Rozpoczynamy zapisy do bierzmowania dla klas 2 i 3 gimnazjum oraz 6 i 7 szkoły podstawowej deklaracje można odbierać w niedziele w zakrystii a w tygodniu w poniedziałki w biurze parafialnym od godz. 16.00 do 17.30, więcej informacji u ks. Roberta
 • W poniedziałek 18.09. święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i polskiej młodzieży - szczególnie KSM-u. Zapraszamy w tym dniu całe rodziny na wspólną modlitwę za naszą młodzież podczas wieczornej Mszy o godz. 18:30.
 • We wtorek Msza św. w intencji Bractwa św. Józefa i spotkanie po.
 • W czwartek święto św. Mateusza Ewangelisty a w sobotę Św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 •  Kurs przedmałżeński rozpoczyna się 7 października / w sobotę o godz. 19.00/.
 • Ks. Leszek zaprasza 30 września ludzi chorych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej do Rokitna. Wyjazd w sobotę o godz. 7.00 rano od naszego kościoła. W roku Maryjnym serdecznie zachęcamy do tej pielgrzymki. Pobyt z ubezpieczeniem i posiłkiem do godz. 16.00. Cena 70 zł. Zapisy z podaniem peselu w zakrystii.
 • 7 października organizowana jest pielgrzymka na koronację Matki Boże Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Zapisy u pani Danusi.
 • Miłośników śpiewu chóralnego zapraszamy do kolegiaty – 22.09. / piątek /na godz. 19.00  na piękny Koncert Pieśni Sakralnych wykonany przez norweski chór Radhuskor z Oslo i Echo Arioso.
 • W naszej świątyni będziemy gościć  7 października o godz. 17.30 Chór z Aleksandrowa Kujawskiego. Zaplanujmy sobie te piękne przeżycia.
 • Ważna informacja dla nas wszystkich !!!  Od 30 września na terenie  powiatu stargardzkiego rozpoczyna się wielka Peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i Krzyża Nowohuckiego. Region Zachodniopomorski NSZZ Solidarność otrzymuje pod swój patronat te święte Ikony. Dzisiaj w tak niepewnym czasie, my wszyscy, nasze rodziny, ludzie ciężkiej pracy, dzieci i młodzież potrzebujemy szczególnej opieki Matki Bożej Królowej Polski. Obraz i Krzyż zostaną przywiezione do naszej świątyni w sobotę, 30 września i o godz. 18.00 i w drzwiach świątyni będzie uroczyste powitanie. Obraz i krzyż będziemy mogli adorować do poniedziałku do godz. 17.00. Szczegółowy program peregrynacji podamy wszystkim w następną niedzielę. Obraz i Krzyż odwiedzi 16 parafii w Stargardzie i okolicach.
 • Czcicieli NSPJ / panie i panów / zapraszamy do wstąpienia do Straży Honorowej NSPJ. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy młodzież, która pragnie pogłębiać swoją wiarę i wiedzę o Bogu oraz Kościele, do wstąpienia w szeregi KSM-u, Służby Liturgicznej Ołtarza, czy zespołów młodzieżowych działających w naszej parafii.
 • Na każdą niedzielę przygotowujemy dla naszych parafian i gości tzw. biuletyn duszpasterski w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień . Przy wyjściu ze świątyni zabierzmy ten tekst, aby mieć na bieżąco zarówno treść ogłoszeń i plan intencji mszalnych. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk biuletynu.
 • Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.  Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, aby oprócz internetu korzystała z wartościowych gazet katolickich.

        W minionym tygodniu odeszli do Pana:  śp. Kazimiera Błaszak, Tadeusz  Portacha, Leokadia Marcinkiewicz, … wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej. Z okazji imienin składamy najlepsze życzenia  wszystkim solenizantom i jubilatom. Niech chroni Was Królowa Polskich  Rodzin.

 

Stargard, dn. 17.09.2017 r.                                   ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-09-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl