Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 września 2017 wyświetleń: 999

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 24.09.2017 r.

1)   Przeżywamy święty dzień w którym rozważamy tajemnicę Matki Najświętszej Niepokalanej i dzieła życia i apostolstwa Jej sługi św. Marii Maksymiliana Kolbego. Dziękujemy Ojcom Franciszkanom z Niepokalanowa za przeprowadzone rozważania i świadectwo zakonnego życia. Przeżywamy te chwile jako nasze przygotowanie do rozpoczęcia maryjnego miesiąca różańcowego jakim jest październik. W sobotę 30 września wielkie wydarzenie maryjne w naszej parafii. O godz. 18.00 powitamy Obraz Matki Bożej Solidarności i Krzyż, który przybył do naszej diecezji z Jasnej Góry. Jest to peregrynacja obrazu, jaki otrzymała Solidarność Pomorza Zachodniego. Po uroczystym powitaniu przez władze Zarządu Regionu NSZZ Solidarność i władze miejskie i samorządowe o godz. 18.30 rozpocznie się Msza św. w intencji wszystkich członków solidarności, ludzi ciężkiej pracy i naszego miasta. Po Mszy św. modlitwę przy Obrazie poprowadzą członkowie Róż Różańcowych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski i modlitwę maryjną poprowadzi młodzież naszej parafii. Zapraszamy także  młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Od godz. 22.00 do godz. 23.00 modlitwie będzie przewodniczyć Odnowa w Duchu św. a od 23..00 do 24.00 Bractwo św. Józefa. O godz. 24.00 zapraszamy na Pasterkę Maryjną w int. naszych rodzin. Udział w tej Mszy o północy możemy przeżyć już jako Mszę św. niedzielną. Przez całą niedzielę przed obrazem Matki Bożej składajmy nasze dziękczynienie i nasze prośby. O godz. 18.00 nabożeństwo Maryjne. Od godz. 20.00 modlitwę prowadzą członkowie Solidarności. O godz. 21.00 w niedzielę zapraszamy wszystkich parafian na uroczysty Apel Jasnogórski.

2)   W poniedziałek przez cały dzień zapraszamy na osobistą i rodzinną modlitwę i czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 10:00 Obraz Matki Najświętszej będą przyjmować chorzy i personel medyczny w szpitalu przy ulicy Wojska Polskiego. O godz. 12.00 w południe w poniedziałek Msza św. ku czci Matki Najświętszej dla emerytów, rencistów, chorych i wszystkich, którzy pragną zawierzyć Matce Bożej swoje życie a szczególnie dzieci i młodzieży. Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Solidarności o godz. 17.00. Zapraszamy Was serdecznie na wspólną modlitwę i jeszcze bardziej na osobiste trwanie na modlitwie przy tym Jasnogórskim Obrazie naszej Matki i Królowej.

3)   Cała Polska przygotowuje się do wielkiej modlitwy różańcowej wzdłuż wszystkich granic naszej Ojczyzny. 7  października zgromadzimy się o godz. 15.00 przy Figurze św.  Jana Pawła II, aby włączyć się w ten wielki  nurt modlitwy za Ojczyznę. W tym samym dniu wyjeżdża pielgrzymka do Siekierek na koronację Obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju, a 20 .10 pielgrzymka do Częstochowy na czuwanie polonijne. Z tego powodu nie organizujemy specjalnego wyjazdu do którejś z miejscowości nadmorskich, ale serdecznie zachęcamy do wyjazdów indywidualnych lub grupowych swoimi samochodami. Lista parafii przy granicy państwa jest umieszczona w gablocie z ogłoszeniami. Nasza parafia przypisana jest do Międzyzdrojów, parafia św. Piotra. Możemy jednak pojechać tam, gdzie sami zdecydujemy.

4)   Jutro, w poniedziałek 25 września pierwsze, bardzo ważne spotkanie wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych na 2018 rok. Początek spotkania na Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich rodziców.

5)      Zapraszamy  wszystkich parafian do udziału w akcji modlitewnej „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Spotykamy się w dniu 28 września, o godz. 15.00, przy pomniku św. Jana Pawła II

6)    W najbliższy piątek, tj. 29 września Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

7)     Kurs przedmałżeński rozpoczyna się 7 października / w sobotę o godz. 19.00/.

8)     Pielgrzymka ludzi chorych do Sanktuarium Matki Bożej do Rokitna wyrusza w najbliższą sobotę, tj. 30 września o godz. 7 rano , od naszego kościoła.

9)    Organizujemy wyjazd na nocne czuwanie w intencji polonii do Częstochowy z 20 na 21 października. Koszt wyjazdu 100 zł. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

10)  ks. Marek zaprasza młodzież na wyjazd narciarski w dniach 13-20 stycznia 2018r. Zapisy i szczegóły w zakrystii

11)  Rozpoczynamy zapisy do bierzmowania dla klas 2 i 3 gimnazjum oraz 6 i 7 szkoły podstawowej deklaracje można odbierać w niedziele w zakrystii a w tygodniu w poniedziałki w biurze parafialnym od godz. 16.00 do 17.30, więcej informacji u ks. Roberta

12)    Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma.

13)     Serdecznie zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Ważne i bardzo wartościowe czasopismo „Nowy list” wyjaśnia nam moc błogosławieństwa i moc przekleństwa, którego tak bardzo powinniśmy się strzec. Pamiętajmy o dzieciach i młodzieży, aby oprócz internetu korzystała z wartościowych gazet katolickich.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:   Henryka Antoniewicz, Józef Moskwa, Roman Leśniewski, Stanisław Wejs i Władysław Ziemczonek… wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej. Składamy najlepsze życzenia  wszystkim solenizantom i jubilatom. Niech Was wszystkich chroni  i prowadzi Maryja Królowa Polski i opiekunka naszych rodzin.

 

Stargard, dn. 24.09.2017 r.                                   ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-09-23
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl