Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 września 2017 wyświetleń: 1163

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 01.10.2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej parafii jest czasem modlitwy za Ojczyznę i ludzi ciężkiej pracy. Przyjęliśmy wczoraj peregrynujący Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nazwany Obrazem Matki Bożej Solidarności. Razem z obrazem peregrynuje Krzyż Nowohucki , znak pierwszych protestów w obronie wiary i ludzi pracujących. Obraz i Krzyż pozostanie u nas do 12 października. Skorzystajmy z tej okazji, aby zawierzać Matce Najświętszej nasz trud pracy dla rodzin, zawierzajmy całe rodziny: rodziców, dzieci, naszą przyszłość a szczególnie los całej Ojczyzny. Dzisiaj zapraszamy na godz. 18.00 na rozpoczynające się nabożeństwa różańcowe, które będziemy przeżywać codziennie o godz. 18.00. Dzieci i rodzice mają swój różaniec w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 2. 2.     W poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00 rano modlitwę przed obrazem i krzyżem poprowadzą członkowie Straży Honorowej NSPJ. O godz. 10.00 Obraz Matki Najświętszej zostanie powitany w szpitalu przy ul. Wojska Polskiego. Tam w szpitalnej kaplicy będą modlić się chorzy i personel naszych szpitali. Zapraszamy rodziny chorych przebywających w szpitalach na godz. 10.00 do szpitalnej kaplicy. O godz. 11.30 różaniec przed obrazem w kościele i o godz. 12.00 w południe, w poniedziałek Msza św. ku czci Matki Najświętszej dla emerytów, rencistów, chorych i wszystkich, którzy pragną zawierzyć Matce Bożej swoje życie a szczególnie dzieci i młodzież.  .  Zapraszamy Was serdecznie na wspólną modlitwę i jeszcze bardziej na osobiste trwanie na modlitwie przy tym Jasnogórskim Obrazie naszej Matki i Królowej. We wtorek obraz MB będzie przyjęty w Klepinie, we środę w Grabowie i we czwartek w Kiczarowie. Zawsze powitanie na tych filiach o godz. 18.00.
 3. Cała Polska przygotowuje się do wielkiej modlitwy różańcowej wzdłuż wszystkich granic naszej Ojczyzny. 7  października w Dzień matki Bożej Różańcowej zgromadzimy się o godz. 15.00 przy Figurze św.  Jana Pawła II, aby włączyć się w ten wielki  nurt modlitwy za Ojczyznę. W tym samym dniu wyjeżdża pielgrzymka do Siekierek na koronację Obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju.  Serdecznie zachęcamy do wyjazdów indywidualnych lub grupowych swoimi samochodami. Lista parafii przy granicy państwa jest umieszczona w gablocie z ogłoszeniami. Nasza parafia przypisana jest do Międzyzdrojów, parafia św. Piotra. Część parafian wyjeżdża do Kołbaskowa- zapraszamy chętnych na wyjazd do Kołbaskowa autokarem. Zapisy w poniedziałek wieczorem w zakrystii. Możemy jednak pojechać tam, gdzie sami zdecydujemy. Także w tym dniu w Siekierkach nad Odrą zostanie ukoronowany Obraz Matki Bożej Pokoju.
 4. W tym samym dniu, w sobotę tj. 07 października wieczorem nie będzie nabożeństwa różańcowego, jak codziennie, ale pół godziny wcześniej zapraszamy na piękny koncert Chóru „Lutnia Nowa” z Aleksandrowa Kujawskiego. Ten koncert będzie naszą modlitwą przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej ku Jej czci. Serdecznie zapraszamy.
 5. W nadchodzącym Tygodniu I Czwartek Miesiąca- Godzina Święta od 17.30. W I Piątek Miesiąca spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 a Msza św. Wynagradzająca Najśw. Sercu Jezusa o godz. 18.30. Różaniec przed Mszą św. poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. W I Sobotę Miesiąca Nabożeństwo I Sobót od godz. 7.15 i Msza św. o godz. 8.00 z wymianą tajemnic różańcowych.
 6. W poniedziałek, 2 października wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów. Niech rodzice uczą swoje dzieci od najmłodszych lat modlitwy do swojego Anioła Stróża. We środę wspominamy wielkiego świętego : św. Franciszka z Asyżu.
 7. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 koło figury Matki Bożej.
 8. Żywy Różaniec Młodych – wymiana tajemnic wyjątkowo w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 19.00.
 9. Informacje dla kandydatów do Bierzmowania: 3. października uczniowie klas III gimnazjów mają spotkanie organizacyjne w salce za plebanią o godz. 17.00. W czwartek, 5.10 uczniowie klas II gimnazjum i klas 6 i 7 szkoły podstawowej w salce za plebanią. Młodzież gimnazjalna i klasy 6 i 7 zapraszamy na różaniec w czwartki na godz. 19.15 przy figurze za kościołem.
 10. Ks. Marek zaprasza młodzież na wakacje zimowe na narty w terminie od 13 – 20 stycznia 2017 r.. Zapisy w zakrystii.
 11. Msze św. w intencji rodzin / szczególnie Kościoła Domowego we środę o godz. 18.30. Wcześniej, o godz. 18.00 różaniec poprowadzi Kościół Domowy.
 12. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się 7 października / w sobotę o godz. 19.00/.
 13. Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma. Jest już do nabycia nowy numer „Czasu Nadziei”. Zabierzmy go przy wyjściu z kościoła.
 14. Już dzisiaj zapowiadamy, że w dniach 3,4 i 5 listopada organizujemy naszą parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy parafian do zaplanowania takiego wyjazdu w intencji swojej rodziny, w int. chorych czy o trzeźwość i wiarę w rodzinie. Zapisy w zakrystii od następnej niedzieli.

        W minionym tygodniu odeszli do Pana:   Hilary Jackowski, Zofia Surmaj, Wanda Stępień i Katarzyna Nadolnik… wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

                 Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej.

Stargard, dn. 01.10.2017 r.                                   ks. prob. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2017-09-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl