Niedziela, 22 września 2019 r. imieniny: Maury, Milany, Tomasza XXV Niedziela okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 października 2017 wyświetleń: 956

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą - 08.10.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w całej Polsce obchodzona jest jako Dzień Papieski. Młodzież naszej parafii zbiera z tej okazji ofiary na Fundację im. Jana Pawła II, jako pomoc dla zdolnej, ale biednej młodzieży, na ich kształcenie. Wspomóżmy naszą pomocą to piękne dzieło, jako wdzięczność za osobę św. JPII.
  2. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca Młodych dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00.
  3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. Dzieci i rodzice mają swój różaniec w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej. Młodzież gimnazjalną i klasy VI i VII zapraszamy na czwartek o godz. 19.15.
  4. Pożegnanie obrazu Matki Bożej Solidarności 12 października o godz. 17.00.
  5. Ks. Marek zaprasza na najbliższy poniedziałek / tj. jutro/ po różańcu młodych - na godz. 19.45 młodzież, która wyjeżdża na wakacje zimowe na narty. Bardzo ważne spotkanie organizacyjne będzie w kawiarence. Są jeszcze wolne miejsca; zapisy w zakrystii lub podczas spotkania w kawiarence.
  6. Ks. Leszek zaprasza wszystkich uczestników pielgrzymki chorych do Rokitna na spotkanie popielgrzymkowe. Zbieramy się 14.10/tj. w sobotę/ na godz. 15.00 w sali za plebanią.
  7. 15 października, w niedzielę obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Ks. kapelan Leszek zaprasza rodziców i rodziny na modlitwę przy pomniku Dziecka Utraconego na Starym Cmentarzu - naprzeciw kaplicy cmentarnej. Początek o godz. 15.00.
  8. W święto św. Łukasza, 18 października przypada Światowy Dzień Służby Zdrowia  zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny na Mszę św. wieczorną o godz. 18.30 i spotkanie z duszpasterzami.
  9. Ks. Proboszcz organizuje w dniach od 3 – 5 listopada  parafialną i jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy. Jest to czas, kiedy w Częstochowie nie ma tłumu pielgrzymów i wtedy możemy jak najwięcej czasu przebywać blisko Cudownego Obrazu Matki Bożej częstochowskiej. Wyjeżdżamy około godz. 9.00 w piątek i wracamy w niedzielę wieczorem. Koszt pielgrzymki : przejazd, 2 noclegi i posiłki wynosi 250 zł. od osoby. Zapisy z wpłatą i numerem pesel w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.      
  10.  Kurs przedmałżeński rozpoczął się wczoraj  tj. 7 października. Zapraszamy jeszcze pary narzeczeńskie w każdą sobotę o godz. 19.00 do salki za plebanią.

11.Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma. Jest już do nabycia nowy numer „ Miłujcie się.”

W minionym tygodniu odeszli do Pana:   Zofia Guzek, Iwona Pokrzywińska, Janina Studnikiewicz, Aniela Frąckiewicz, Piotr Szymański, Jan Maślankiewicz, Jan Koszowski, Olga Bieniecka i Czesław Szczygieł.… wieczne  odpoczywanie racz im dać Panie.

Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej.

 

Stargard, dn. 08.10.2017 r.                          ks. prob. Adam Staszczak SChr

utworzono : 2017-10-06
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl