Środa, 18 września 2019 r. imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Stanisława Kostki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 października 2017 wyświetleń: 873

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj tj. 15 października, obchodzony jest w Polsce Dzień Dziecka Utraconego. Ks. kapelan Leszek Serdecznie zapraszamy rodziców i rodziny na modlitwę przy pomniku Dziecka Utraconego na Starym Cmentarzu - naprzeciw kaplicy cmentarnej. Początek o godz. 15.00.


2. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy dzisiaj dyrektorów i cały personel szkół na Mszę św. na godz. 19.00 i na braterskie spotkanie z duszpasterzami w domu plebanijnym. Wszystkim nauczycielom i katechetom składamy nasze najlepsze życzenia.

3. Ks. Marek zaprasza na najbliższy poniedziałek / tj. jutro/ na godz. 18.00 na obowiązkowe spotkanie tych, którzy zapisali się na wyjazd do Częstochowy na czuwanie polonijne. Są jeszcze wolne miejsca i serdecznie zachęcamy. Przyjadą tam Chrystusowcy ze swoimi parafiami z całej Europy.

4. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. Dzieci i rodzice mają swój różaniec w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej. Młodzież gimnazjalną i klasy VI i VII zapraszamy na czwartek o godz. 19.15.


5. W poniedziałek, 16.10 wspominamy św. Jadwigę Śląską i 39 roczn. wyboru Ojca św. JP II.
We wtorek modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa. Po Mszy św. wieczornej adoracja i spotkanie Bractwa św. Józefa.

6. We środę, 18 października - w święto św. Łukasza, przypada Światowy Dzień Służby Zdrowia. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny na Mszę św. wieczorną o godz. 18.30 i spotkanie z duszpasterzami.

7. Ks. Proboszcz organizuje w dniach od 3 – 5 listopada parafialną i jubileuszową pielgrzymkę do Częstochowy. Będą to także rekolekcje w drodze. Ks. Proboszcz wygłosi w czasie podróży 4 konferencje. W Częstochowie chcemy dziękować i prosić o opiekę Matki Bożej nad naszymi rodzinami. Wyjeżdżamy około godz. 9.00 w piątek i wracamy w niedzielę wieczorem. Koszt pielgrzymki : przejazd, 2 noclegi i posiłki wynosi 250 zł. od osoby. Zapisy z wpłatą i numerem pesel w zakrystii lub biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

8. Ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich, którym czas pozwoli na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Figury Matki Bożej Fatimskiej obok budynku Kurii Metropolitalnej, przy ul. Papieża Pawła VI. Jest to wotum naszej diecezji za przeżyty Rok Fatimski i wszelkie łaski przez nas otrzymane. Uroczystość o godz. 10.00, 18.10. we środę.

9. Na stolikach przy wyjściu możemy złożyć podpis na formularzu petycji w obronie dziecka poczętego. Chodzi o zmianę zbrodniczej ustawy, i ochronę życia dzieci poczętych. Serdecznie Was o to prosimy. Zawsze pamiętajmy o słowach św. Polaka J.P. II. Naród, który zabija własne dzieci, nie ma przyszłości.

10. Prosimy o zabranie ze sobą biuletynu duszpasterskiego w którym są drukowane ogłoszenia i intencje mszalne zamówione na nowy tydzień. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę przeznaczoną na wydruk tego pisma. Jest już do nabycia nowy numer „ Miłujcie się.”

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Noszczak, Czesław Smagowicz, Zygmunt Urbański, Bernadeta Kaczmarek, Norbert Sikora, Henryk Kądzielawa, Henryka Szparagowska, Maria Paulus i Franciszek Demczuk….. wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.


Na nadchodzący nowy tydzień oddajemy Was wszystkich szczególnej opiece NMP Częstochowskiej i Królowej Różańca św. Nauczycielom , lekarzom i pracownikom Służby Zdrowia składamy najlepsze życzenia.


Stargard, dn. 15.10.2017 r.                                  ks. prob. Adam Staszczak SChr

utworzono : 2017-10-14
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl