Niedziela, 06 lipca 2020 r. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 grudnia 2018 wyświetleń: 1230

Ogłoszenia I Niedziela Adwentu - 02.12.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu – 2018

 1. Przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny 2018/2019. Zapraszamy codziennie na roraty o godz. 6.30. Roraty poprzedzone są śpiewem Godzinek do NMP. Przynieśmy ze sobą lampiony lub świece. To czas czuwania na ostateczne przyjście Chrystusa i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 2. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w poniedziałek, we środę i w piątek na godz. 17.00. Niech dzieci przyniosą ze sobą piękne, kolorowe lampiony. Wyjątkowo w najbliższy I Piątek Miesiąca spowiedź św. dla dzieci od godz. 17.00 a Msza św. roratnia o godz. 17.30. Młodzież zapraszamy na roraty o godz. 6.30.

 3. We wtorek wspominamy św. Barbarę a we czwartek św. Mikołaja – w tym dniu pamiętajmy o obdarowywaniu się choćby małymi upominkami, aby nie zapomnieć, że trzeba być dobrym i miłosiernym w każdym dniu.

 4. We czwartek Godzina Święta o godz. 17.30. W I Piątek Miesiąca Msza św. Wynagradzająca NSPJ o godz. 18.30 i spotkanie Straży Honorowej.

 5. W sobotę, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy dodatkowo na Mszę św. w południe o godz. 12.00. Jest to także tzw. Godzina łaski – czas wielkich i licznych nawróceń.

 6. Prosimy kandydatów do Bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum o zapoznanie się z terminami kolejnych spotkań formacyjnych zamieszczonymi na stronie internetowej parafii w zakładce „Bierzmowani”.

 7. W związku z przeżywanymi roratami serdecznie prosimy o wsparcie produktami spożywczymi: jak sery, dżemy i innymi potrzebnymi na śniadanie dla dzieci i młodzieży. Produkty składamy w zakrystii. Prosimy o nie przynoszenie pieczywa.

 8. Już za tydzień możemy przynosić do świątyni tzw. „Torby miłosierdzia” – jako pomoc dla najbiedniejszych na zbliżające się święta.

 9. Za tydzień tzw. „niedziela ekonomiczna”. Prosimy o wsparcie kosztów wymienianego oświetlenia w prezbiterium kościoła oraz naprawy dachu na naszej plebanii. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Grzona Robert, Makowski Leonard, Misiaszek Walentyna, Filipiak Zbigniew, Klim Sławomira, Talaśka Władysław, Olejnik Piotr i Bizunowicz Marianna. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia. Niech czas adwentu będzie dla Was wszystkich czasem łaski i szczególnego błogosławieństwa.

 

Stargard, dn.02.12.2018 r.                        ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2018-12-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl