Poniedziałek, 14 października 2019 r. imieniny: Alany, Damiana, Liwii Poniedziałek XXVIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Kaliksta I, św. Małgorzaty Marii Alacoque

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 marca 2019 wyświetleń: 926

Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019 r.

 

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkiego Postu i Narodowy Dzień Życia. Modlimy się o ochronę życia ludzkiego od poczęcia aż do śmierci. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 18.00.

2. Jutro, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

3. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne.

W poniedziałek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa i o godz. 18.30 Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich - a po Mszy św. zostaną na swoją adorację krzyża matki i wszystkie kobiety.

We wtorek o godz. 18.00 Droga Krzyżowa a o godz. 18.30 Msza św. z nauką dla wszystkich. Po Mszy św. zostają mężczyźni na swoją adorację krzyża.

We środę o godz. 18.00 Droga Krzyżowa - Msza św. o godz. 18.30 z nauką ogólną a po Mszy św. adoracja krzyża dla całych rodzin – zaprośmy nasze dzieci i całe rodziny. Zachęcamy wszystkich parafian do odnowienia swojego życia religijnego poprzez udział w tych szczególnych rekolekcjach prowadzonych przez ks. Rafała Sorkowicza.

4. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalistów.

5. W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: w poniedziałek, we wtorek i we środę o godz. 18.00 i w piątek o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – dla dzieci, o godz. 18.00 dla rodzin i o godz. 19.15 dla młodzieży.

6. W związku z przygotowaniem do Bierzmowania wszyscy kandydaci biorą udział w rekolekcjach w terminach wyznaczonych przez szkoły. Przypominamy, że najbliższa próba do bierzmowania będzie miała miejsce w kościele dnia 26 marca (wtorek) o godz. 19.45. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa! Terminy pozostałych prób dostępne są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce BIERZMOWANI.

7. Ks. Marek z młodzieżą zaprasza na Drogę Krzyżową w formie teatralnej inscenizacji dnia 5 kwietnia (piątek) o godz. 20.15.

8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie biegła z Grabowa do Klępina dnia 13 kwietnia (sobota). Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (kościół w Grabowie). Trasa liczy około 4 km. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 19.00 zespół Wieczernik będzie śpiewał w poszerzonym o orkiestrę składzie muzycznym – zapraszamy.

10. Zabierzmy ze sobą biuletyn z ogłoszeniami i intencjami na kolejny tydzień – będziemy wdzięczni za każdą złotówkę na ten cel.

11. Zaopatrzmy się w prasę katolicką, aby w Wielkim Poście zgłębiać jego treść i pogłębiać naszą wiarę.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ciechowicz Marian, Cendrowski Kajetan, Taszarek Stanisław, Bugajska Zuzanna, Kiełpiński Janusz, Kulesz Ryszard, Szczepaniak Ryszard i Gawłowska Maria. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia. Wszystkim życzymy głębokiego przeżywania rekolekcji i Wielkiego Postu.

 

 

Stargard, dn. 24.03.2019 r.                          ks. Adam Staszczak SChr, prob.

aktualizowano: 2019-03-23
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard Szczeciński
biuro@swjozef.stargard.pl