Wtorek, 16 lipca 2024 r. imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 czerwca 2018 wyświetleń: 1657

Ogłoszenia IX Niedziela Zwykła - 03.06.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela Zwykła-  2018

 

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała - codziennie o godz. 18.00 zapraszamy naLitanie do NSPJ i procesję eucharystyczną. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach.  Litania  dla młodzieży w poniedziałki, środy i piątki o  godz. 19.15.
  2. W najbliższy piątek obchodzimy w kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo z procesją Eucharystyczną. Niech to będzie nasze oddanie rodzin i parafii NSPJ. Zapraszamy.
  3. Przygotowujemy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni.W każdą drugą niedzielę miesiąca  będziemy zbierać na tacę ofiary na ten ważny cel. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Całość tego wyposażenia kosztuje 54 tys. zł. Możemy zapoznać się z tym kosztorysem na planie w gablocie przy wyjściu ze świątyni. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Poszukujemy dobroczyńców i fundatorów na to ważne dzieło. Ofiarę można złożyć na tacę w każdą niedzielę.
  4. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
  5. Wszyscy jesteśmy świadkami walki o życie – szczególnie o życie dzieci poczętych i ludzi starszych. 10 czerwca organizowany jest w Stargardzie „Marsz w obronie życia”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kolegiacie i ok. 13.30 wyjście z rynku miasta. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy pragną się modlić i okazać swoją solidarność w tej tak ważnej sprawie. Naród, który zabija własne dzieci nie ma przyszłości.
  6. Nasz festyn parafialny z okazji Patrona świątyni i patrona miasta św. Jana będziemy przeżywać tydzień wcześniej czyli 17 czerwca.
  7. Dzisiaj po Mszach św. możemy nabyć ciasta domowego wypieku. Siostry i rodzice dzieci przygotowują w ten sposób zabezpieczenie finansowe na letnie kolonie. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
  8. Ks. Robert zaprasza młodzież na wyjazd w Pieniny w dn. Od 8 – 13 lipca. Zapisy u ks. Roberta.
  9. W związku ze zmianami personalnym w naszej kapłańskiej wspólnocie , w niedzielę 17 czerwca swoje Msze św. pożegnalne odprawią ks. Robert, ks. Waldemar i ks. Leszek. Będziemy mogli spotkać się z nimi także na festynie parafialnym w tym  radosnym dniu.
  10. Po Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła przy stoliku możemy nabyć bardzo wartościową pozycję książkową  o cudach Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Sztela Krystyna, Zieliński Zdzisław, Sikorski Arkadiusz, Paczoski Michał i Piotrowska Barbara….wieczny odpoczynek…

 

Chrystus Dobry Pasterz  niech Was wszystkich strzeże i prowadzi.

Szczególne życzenia dla ks. Leszka z okazji imienin i dla wszystkich solenizantów i jubilatów.

 

Stargard, dn. 27.05.2018 r.                   Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-06-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com