Wtorek, 28 listopada 2023 r. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy Wtorek tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 czerwca 2018 wyświetleń: 1615

Ogłoszenia Niedziela Narodzenia Św. Jana Chrzciciela - 24.06.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela Zwykła-  2018

 

  1. Świętujemy dzisiaj wielką Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – patrona naszej świątyni i patrona miasta. Jego opiece zawierzamy wszystkie rodziny zamieszkujące w naszym mieście, wszystkich pracujących i pełniących ważne funkcje społeczne. Niech św. Jan chroni naszej wiary, jedności i wyprasza nam potrzebne łaski na szlachetne chrześcijańskie życie.
  2. Rozpoczynają się wakacje. Nie zapominajmy, że to czas nie tylko odpoczynku, ale także odnowy duchowej i jedności naszych rodzin. Narzekamy na brak czasu, więc poświęćmy go więcej dla rodziny o pogłębienia wiary. Podróżujmy w charakterze pielgrzymek rodzinnych do tak wielu wspaniałych sanktuariów rozsianych po całej Polsce. Niech rodzice i wychowawcy nie zapominają o niedzielnej Mszy św. Z dziećmi i młodzieżą. Przypominamy, aby udając się do świątyń na liturgię zadbać o godny strój. Pomimo upału nie wchodźmy do kościołów w strojach plażowych. To wyraz czci i uszanowania Bożej obecności a także szacunku dla innych, których możemy wręcz gorszyć.
  3. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i pięknego przeżycia naszego parafialnego festynu.
  4. Informujemy, że zostało zamontowane nowe , wewnętrzne i zewnętrzne nagłośnienie naszej świątyni. Dziękujemy wspólnotom i poszczególnym osobom za złożone ofiary -  osoby te czynią to z serca i nie chcą, aby ich wymieniać imiennie. Możemy taką ofiarę złożyć jako rodzina czy konkretna grupa. Pozostało nam jeszcze do zapłacenia 36 tys. zł. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Ofiarę można złożyć także na tacę w każdą niedzielę. Raz w tygodniu odprawiamy Mszę św. za  dobrodziejów i ofiarodawców.
  5. Informujemy  parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
  6. Zapraszamy do zapisów na Pielgrzymkę Warszawską do Częstochowy w dn. od 6 – 14 sierpnia. Zapisy u ks. Marka.
  7. Dzisiaj Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży o godz. 19.00.
  8. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana:  Górak Anna, Kuwak Maria, Stępkowski Zbigniew i Szrenfer Marianna….wieczny odpoczynek…

 

Chrystus Dobry Pasterz  niech Was wszystkich strzeże i prowadzi.Szczególne życzenia z okazji imienin i urodzin dla wszystkichsolenizantów i jubilatów. Najlepsze życzenia dla ks. Prał. Ozgi z okazji 60-lecia Kapłaństwa oraz dla Siostry Nikodemy z okazji imienin.

 

Stargard, dn. 24.06.2018 r.                   ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-06-22
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com