Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 maja 2018 wyświetleń: 2076

Ogłoszenia Niedziela Trójcy Świętej - 27.05.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej-  2018

 

  1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy namodlitwę do Matki Najświętszej opiekunki naszych rodzin. W tym Roku Młodzieży szczególnie módlmy się za młodzież i dzieci. Litania  dla młodzieży codziennie o godz. 19.15 /oprócz wtorku i niedzieli /.
  2. We wtorek, 22 maja w katedrze poznańskiej miały miejsce  święcenia kapłańskie młodych Chrystusowców. Nowo wyświęcony ks. Michał odprawi swoją Mszę Prymicyjną w naszej parafii 24 czerwca. Przy wyjściu, ze stolików zabierzmy specjalny biuletyn z informacjami o nowo święconych kapłanach. 
  3. Przygotowujemy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni.W każdą drugą niedzielę miesiąca  będziemy zbierać na tacę ofiary na ten ważny cel. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Całość tego wyposażenia kosztuje 54 tys. zł. Możemy zapoznać się z tym kosztorysem na planie w gablocie przy wyjściu ze świątyni. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Poszukujemy dobroczyńców i fundatorów na to ważne dzieło. Ofiarę można złożyć na tacę w każdą niedzielę.
  4. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała we czwartek, 31 maja.Rozpoczęcie  Mszą św. o godz. 9.30. Po Mszy św. wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ustawionych w stałych miejscach naszego miasta. Serdecznie prosimy o udekorowanie swoich okien i balkonów. Usilnie prosimy dzieci pierwszokomunijne w swoich uroczystych strojach, aby wzięły udział w procesji oraz codziennie w oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00.
  6.  W Boże Ciało,  pierwszy raz w Stargardzie o godz. 20.00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się piękny koncert zespołu „Exodus”. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta na ten wieczór uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego. Jest to szczególny dzień świętowania, przyjdźmy więc z całymi rodzinami. Szczegóły na plakatach.
  7. Za tydzień, w niedzielę po Mszach św. możemy nabyć ciasta domowego wypieku. Siostry i rodzice dzieci przygotowują w ten sposób zabezpieczenie finansowe na letnie kolonie. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
  8. Po Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła przy stoliku możemy nabyć bardzo wartościową pozycję książkową  o cudach Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Gęsicki Leonard, Anatolak Marek, Gaweł Adam, Witziok Anton i Fafińska Celina ….wieczny odpoczynek…

 

Bóg w Trójcy Świętej Jedyny niech Was wszystkich strzeże i prowadzi.

 

Stargard, dn. 27.05.2018 r.                      Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-05-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com