Środa, 29 listopada 2023 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Środa tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 maja 2018 wyświetleń: 2009

Ogłoszenia Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego-  2018


  1. W każdą niedzielę maja przeżywamy uroczyście I Komunie Święte naszych dzieci. Serdecznie prosimy rodziców, dziadków, rodziców chrzestnych oraz najbliższych członków rodzin tych dzieci, aby przystąpić do spowiedzi i Komunii św. z dziećmi i ich w ich intencji. Taki jest najgłębszy sens  tych uroczystości. Pokażmy dzieciom dobry przykład i ofiarujmy im, to co najważniejsze.
  2. Od środy, 16 maja od godz. 19.00 do  czwartku, 17 maja przeżywamy w naszej parafii tzw. Jerycho Różańcowe. Przez 24 godziny, co godzina będziemy odmawiać różaniec i adorować Chrystusa Eucharystycznego. Przez całą noc i cały dzień ofiarujemy naszą modlitwę za Ojczyznę, jako naszą wdzięczność za św. Jana Pawła II i za młodych ludzi. Ofiarujmy godzinę szczerej modlitwy w tych intencjach. Kaplica Najświętszego Sakramentu będzie otwarta przez całą noc. Zapiszmy swoją obecność na listę przy wyjściu ze świątyni.
  3. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy namodlitwę do Matki Najświętszej opiekunki naszych rodzin. W tym Roku Młodzieży szczególnie módlmy się za młodzież i dzieci. Litania  dla młodzieży codziennie o godz. 19.15 /oprócz wtorku i niedzieli /.
  4. Trwamy w nowennie do Ducha św., aby za tydzień godnie i z otwartymi sercami przeżyć Uroczystość Zesłana Ducha Świętego.
  5. Zbliżają się wakacje. Ks. Robert zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w Pieniny w dniach od 8 – 13 lipca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.
  6. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy młodzież do udziału w  młodzieżowym spotkaniu „Góra Tabor” w dniach od. 25 – 29 czerwca. Ten swoisty festiwal młodości organizowany jest w naszym domu nowicjackim w Mórkowie koło Leszna. Zapisy u ks. Marka.
  7. Zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej dla tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli przed świętami.
  8. Przygotowujemy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni, które w poważnej części nie funkcjonuje. W każdą drugą niedzielę miesiąca  będziemy zbierać na tacę ofiary na ten ważny cel. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Całość tego wyposażenia kosztuje 54 tys. zł. Możemy zapoznać się z tym kosztorysem na planie w gablocie przy wyjściu ze świątyni. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Poszukujemy dobroczyńców i fundatorów na to ważne dzieło.
  9. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Szufladowska Emilia, Jurczyk Stefan, Brylańska Irena, Kondratowicz Czesław, Żelichowski Zbigniew, Matuszak Zbigniew i Kowalski Bogdan.….wieczny odpoczynek… 

Chrystus – Dobry Pasterz   niech Was zachowa w pokoju i miłości. Najlepsze życzenia dla wszystkichsolenizantów i jubilatów. Módlmy się w intencjach Ks. Arcybiskupa Andrzeja z okazji jego imienin.

 

Stargard, dn. 13.05.2018 r.                     Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-05-11
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com