Wtorek, 28 listopada 2023 r. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy Wtorek tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 maja 2018 wyświetleń: 2077

Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  -  2018

 

 1. Przeżywając Zielone Święta, uświadamiamy sobie fakt naszego Bierzmowania i w tym Roku Ducha Świętego powinniśmy często prosić i żyć darami Ducha Świętego w naszej codzienności. Przygotowujemy młodzież i dorosłych na przyjęcie Bierzmowania w rozpoczynającym się tygodniu.  Ostatnie, najważniejsze spotkanie dla dorosłych do Bierzmowania we środę, 23.05.  o godz. 19.00.
 2. Bierzmowanie w naszej parafii w najbliższą sobotę, 26 maja o godz. 18.00. Niech całe rodziny młodzieży i dorosłych do Bierzmowania towarzyszą im poprzez przystąpienie do spowiedzi i Komunii św.
 3. Jutro w naszej diecezji Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy namodlitwę do Matki Najświętszej opiekunki naszych rodzin. W tym Roku Młodzieży szczególnie módlmy się za młodzież i dzieci. Litania  dla młodzieży codziennie o godz. 19.15 /oprócz wtorku i niedzieli /.
 5. We wtorek, 22 maja w katedrze poznańskiej odbędąsię święcenia kapłańskie młodych Chrystusowców. Módlmy się szczególnie za naszego diakona Michała i przy wyjściu, ze stolików zabierzmy specjalny biuletyn z informacjami o nowoświęconych kapłanach. 
 6. Zbliżają się wakacje. Ks. Robert zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w Pieniny w dniach od 8 – 13 lipca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.
 7. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy młodzież do udziału w  młodzieżowym spotkaniu „Góra Tabor” w dniach od. 25 – 29 czerwca. Ten swoisty festiwal młodości organizowany jest w naszym domu nowicjackim w Mórkowie koło Leszna. Zapisy u ks. Marka.
 8. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej dla tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli przed świętami.
 9. Przygotowujemy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni, które w poważnej części nie funkcjonuje. W każdą drugą niedzielę miesiąca  będziemy zbierać na tacę ofiary na ten ważny cel. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Całość tego wyposażenia kosztuje 54 tys. zł. Możemy zapoznać się z tym kosztorysem na planie w gablocie przy wyjściu ze świątyni. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Poszukujemy dobroczyńców i fundatorów na to ważne dzieło.
 10. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
 11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała we czwartek, 31 maja. Serdecznie zachęcamy do udziału w uroczystej procesji ulicami miasta. W tym dniu, pierwszy raz w Stargardzie o godz. 20.00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się piękny koncert zespołu „Exodus”. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta na ten wieczór uwielbienia Chrystusa Eucharystycznego. Dzisiaj zbieramy datki na pokrycie kosztów tego wydarzenia. Jest to szczególny dzień świętowania, przyjdźmy więc z całymi rodzinami. Z serca dziękujemy za wsparcie i obecność. Szczegóły na plakatach.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Stanisław Kuc, Grażyna Michalska, Kazimierz Ciach, Paweł Dembiński, Józef Stefański, Bogdan Kowalski i Zbigniew Matuszak.….wieczny odpoczynek…

 

Duch Święty niech napełni Was i Wasze rodziny swoimi darami. Szczególne życzenia dla wszystkich matek z okazji Dnia Matki.

 

 Stargard, dn. 20.05.2018 r.                   Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-05-18
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com