Czwartek, 29 października 2020 r. imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii Czwartek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 listopada 2019 wyświetleń: 904

Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 24.11.2019 r

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy kolejny rok liturgiczny. Jest to zarazem uroczystość tytularna naszego zgromadzenia zakonnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Przy tej okazji bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich chrystusowców, o wierność w realizacji charyzmatu naszego zgromadzenia. Chcemy także w tym dniu szczególnie podziękować Wam drodzy parafianie za wszelką życzliwość i tyle dobra, których tak wiele na co dzień doświadczamy.

2. Dzisiaj również swoje święto obchodzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego kandydaci na Mszy św. o godz. 19.00 złożą swoje przyrzeczenia stając się w ten sposób pełnoprawnymi członkami tej wspólnoty. Wszystkim członkom Arcybractwa i KSM-u życzymy obfitości łask płynących z Serca Jezusa.

3. Po raz ostatni w tym roku zapraszamy o godz. 15.00 na Stary Cmentarz na modlitwę różańcową w intencji naszych bliskich zmarłych. Natomiast do końca listopada codziennie o godz. 18.00 w kościele nabożeństwo z wypominkami.

4. W dniach od 1 - 4 GRUDNIA 2019 r. ZAPRASZAMY NA PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, których hasłem są słowa Czcigonego Sługi Bożego kard. August Hlonda - "IDŹ W NOWE CZASY ZE SWYM STARYM BOGIEM". Rekolekcje poprowadzi ks. dr Paweł Jasina SChr – prefekt naszego zakonnego seminarium.

5. Za tydzień w niedzielę 1. 12. po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców dzieci kl. I i II SP, odnośnie przygotowania do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele.

6. Przez najbliższe dni Pan Organista Jerzy wraz z żoną p. Krystyną roznoszą wigilijne opłatki do naszych domów. Jednocześnie informujemy, że NIKT INNY nie jest przez nas posyłany w tym celu. Opłatki można również nabyć sklepiku parafialnym, w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Nasz parafialny zespół „Caritas” od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także przyjmował tzw. „TORBY MIŁOSIERDZIA” – z artykułami żywnościowymi i środkami czystości dla najuboższych. Zebrane w ten sposób artykuły spożywcze i chemiczne rozdysponowane będą jako świąteczna pomoc wśród potrzebujących parafian lub przekazane do Magazynu Caritas.

8. Jak co roku po roratach zapraszamy młodzież do kawiarenki na wspólne śniadania. Wszystkich którzy chcą wesprzeć te poranne spotkania młodych prosimy o produkty spożywcze: sery, konserwy itp. Jednocześnie prosimy o nie przynoszenie pieczywa. Produkty można przynosić do zakrystii.

9. W najbliższy wtorek w kawiarence o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed zimowiskiem (termin wyjazdu: 15-22 lutego 2020 r.). Tych, którzy już się zapisali i tych, którzy planują się zapisać, proszę o obecność.

10. Polecamy prasę katolicką – szczególnie dzisiaj NIEDZIELĘ z racji na artykuł o naszej parafii w związku z przeżywanymi przez nas MISJAMI U STÓP KRZYŻA, jak również Gościa Niedzielnego, dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się.

11.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Władysław Kuwak, Irena Pasternak, Zenon Kolasiński – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

                                  Na rozpoczęty nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 Stargard, dn. 24. 11. 2019 r.                                                                                    ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-11-23
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl