Poniedziałek, 06 lipca 2020 r. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji Poniedziałek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 listopada 2018 wyświetleń: 915

Ogłoszenia Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.

 

1. Przeżywamy IV Niedzielę listopada. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego i dlatego obchodzimy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego jest ziemia i czas – On jest Panem wieczności. Dziękujmy Chrystusowi za mijający rok łaski i zbawienia. Chrońmy i rozwijajmy dar żywej wiary w naszym życiu osobistym i w naszych rodzinach.

 2. Dzisiaj nasze Zgromadzenie Zakonne przeżywa swoje tytularne święto. Módlmy się za kapłanów i braci o wierną służbę Bogu w kraju i poza jego granicami oraz o dar dobrych powołań do Zgromadzenia.

 3. Zapraszamy dzisiaj ostatni raz na godz. 15.00 na Stary Cmentarz na modlitwę różańcową za naszych bliskich zmarłych.

 4. Prosimy kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII, VIII i III gimnazjum o zapoznanie się z terminami kolejnych spotkań formacyjnych zamieszczonymi na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Bierzmowani”.

 5. Dzisiaj w Uroczystość Chrystusa Króla odbywa się przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy także panie czy panów do wstąpienia do Straży. Zapisy u pani Ireny.

 6. Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych ukazujących konkretnego świętego, wykonanych przez dzieci. Wystawa znajduje się za ołtarzem.

 7. W związku ze zbliżającymi się roratami serdecznie prosimy o wsparcie produktami spożywczymi: jak sery, dżemy i innymi potrzebnymi na śniadanie dla dzieci i młodzieży. Produkty składamy w zakrystii. Prosimy o nie przynoszenie pieczywa.

 8. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać I Sobotę Miesiąca – zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 7.15 i Mszę św. z wymianą tajemnic różańcowych.

 9. Wychodząc z kościoła zabierzmy ze sobą tzw. „torbę miłosierdzia”. Na zbliżające się święta prosimy o wypełnienie tych toreb  suchymi produktami do jedzenia, środkami chemicznymi czy potrzebnymi kosmetykami. Torby wypełnione prosimy przynosić do kościoła za tydzień, od I Niedzieli Adwentu.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stępień Helena, Karpiński Jerzy, Burzyńska Krystyna, Zawodziński Marek, Zagożdżon Ewa, Lewandowski Stanisław i Krajewska Irena… Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Stargard, dn. 25.11.2018 r.                                  ks. Adam Staszczak SChr, prob.

 

aktualizowano: 2018-11-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl