Środa, 29 stycznia 2020 r. imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei Środa III tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Bolesławy Marii Lament, Św. Anieli Merici

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 maja 2019 wyświetleń: 603

Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Wielkanocną.  Zapraszamy na Litanię o godz. 18.00 z nowenną przebłagalną za zniewagi Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i innych świątyń w Polsce.
  2. 26 maja przed kościołem możemy nabyć świeże domowe ciasta – wspomagamy w ten sposób kolonie dla ubogich dzieci z naszej parafii.
  3. Za tydzień w niedzielę 26 maja o godz. 12.30 odbędzie się uroczysty jubileusz 50 – lecia kapłaństwa czterech Chrystusowców, którzy 50 lat temu byli święceni w naszej świątyni. Wśród nich jest nasz rodak ks. Zygmunt Ostrowski. Będzie także obecny ks. Biskup Stanisław Stefanek. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek w Katedrze Poznańskiej będą wyświęceni młodzi Chrystusowcy. Przy wyjściu ze świątyni zabierzmy ze sobą foldery z ich zdjęciami i informacjami z życia seminarzystów.
  5. 1 czerwca zapraszamy młodzież na wyjazd na czuwanie na Polach Lednickich. Zapisy u ks. Grzegorza.
  6. Jak co roku zapraszamy młodzież na wyjazd na Górę Tabor. Wyjazd 24 czerwca. Zapisy u ks. Marka.
  7. Młodzież do Bierzmowania proszona jest o zapoznanie się na parafialnej stronie internetowej z terminami spotkań.
  8. W związku z naborem do szkół średnich zachęcamy młodzież do skorzystania z naszego Katolickiego Liceum, które daje nie tylko dobre wykształcenie ale i dobre, głębokie wychowanie.
  9. 25 maja na godz. 16.00 zapraszamy do kolegiaty stargardzkiej na IX Koncert Maryjny.
  10. 9 czerwca przypada Wigilia Zesłania Ducha Św. Zapraszamy na godz. 20.00 na drogę światła, na Mszę św. i wspólnotowe ognisko.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ferdynus Daniela, Hereda Tadeusz, Wójcik Anna, Szubczyński Piotr, Podobińska Ewa, Murdza Stanisław i Specjalski Andrzej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wszystkim życzymy obfitych Bożych łask oraz głębokiego przeżywania nowego tygodnia.

 

Stargard, dn. 19.05.2019 r.                   ks. Adam Staszczak SChr, prob.

utworzono : 2019-05-19
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl