Niedziela, 31 maja 2020 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 lutego 2019 wyświetleń: 742

Ogłoszenia V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj V Niedzielę Zwykłą. Wieczorem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 18.30.

 2. Jutro, tj. w poniedziałek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i starszych parafian na dodatkową Mszę św. o godz. 12.00 w południe. Na wszystkich Mszach św. w tym dniu udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny ludzi chorych czy już niepełnosprawnych oraz sąsiadów o pomoc, aby mogli dotrzeć w tym dniu do świątyni.

 3. Przypominamy, że Sakrament Namaszczenia Chorych nie jest najpierw sakramentem dla umierających, ale jest sakramentem uzdrowienia. Zawsze przed operacją czy zabiegiem chirurgicznym oraz w czasie pobytu w szpitalu poprośmy kapłana o ten sakrament.

 4. W związku ze zbliżającym się terminem Bierzmowania ks. Grzegorz rozpoczyna ostatni etap przygotowań. Prosimy młodzież i rodziców o zainteresowanie się tą jakże ważną sprawą. Młodzież z klas VI, VII, VIII i III klas gimnazjalnych prosimy o pilne zapoznanie się z terminami spotkań umieszczonych na stronie parafii w zakładce „Bierzmowani”. Samo Bierzmowanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 16.00.

 5. Ważne ogłoszenie dla przygotowujących się do małżeństwa : wczoraj tj. 9 lutego, w sobotę rozpoczął się wiosenny kurs przedmałżeński. Spotkania w każdą sobotę o godz. 19.00 w sali za plebanią. Serdecznie zapraszamy.

 6. Ważne ogłoszenie dla dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się 20 lutego – we środę, o godz. 19.00 w sali za plebanią.

 

W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ryszard Duda, Franciszek Itczak, Przemysław Górzyński, Janusz Szabłowski, Danuta Migaj, Stanisław Gołdyn, Zygmunt Gruszecki, Wojciech Szostakowski, Zofia Szczepaniak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

 

Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów nadchodzącego tygodnia. Wszystkim życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa.

 

 

Stargard, dn. 10.02.2019 r.                                  ks. Adam Staszczak SChr, prob.

 

 

utworzono : 2019-02-10
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl