Piątek, 21 czerwca 2024 r. imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Alojzego Gonzagi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 maja 2018 wyświetleń: 2192

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocy - 06.05.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 2018

 

  1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną –do środy przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące, aby nigdy nikomu nie zabrakło chleba i koniecznych środków do życia.
  2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na „ majówkę” - modlitwę do Matki Najświętszej opiekunki naszych rodzin. W tym Roku Młodzieży szczególnie módlmy się za młodzież i dzieci. Majówka dla młodzieży codziennie o godz. 19.15 /oprócz wtorku /.
  3. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłana Ducha Świętego.
  4. Zapraszamy na krąg biblijny w każdy piątek o godz. 19.30 na plebanii – serdecznie zachęcamy.
  5. Na stronie internetowej parafii są nowe terminy i godziny spotkań w maju i czerwcu dla uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych i gimnazjum przygotowujących się do Bierzmowania. 
  6. Zbliżają się wakacje. Ks. Robert zaprasza młodzież na wakacyjny wyjazd w Pieniny w dniach od 8 – 13 lipca. Zapisy i informacje u ks. Roberta.
  7. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy młodzież do udziału w  młodzieżowym spotkaniu „Góra Tabor” w dniach od. 25 – 29 czerwca. Ten swoisty festiwal młodości organizowany jest w naszym domu nowicjackim w Mórkowie koło Leszna. Zapisy u ks. Marka.
  8. Zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej dla tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli przed świętami.
  9. We wtorek, 8 maja obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława, głównego Patrona Polski. Ks. Stanisław Malczewski obchodzi swoje imieniny. Na modlitwę w jego intencji zapraszamy na godz. 18.30.
  10. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasa mundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Piekoszewska Bogusława, Jaskuła Bogdan i Nowak Zofia….wieczny odpoczynek…

 

Chrystus – Dobry Pasterz   niech Was ogarnie swoją miłością i prowadzi w pokoju w kolejne dni nadchodzącego tygodnia. Najlepsze życzenia dla ks. Stanisława i wszystkichsolenizantów i jubilatów.

 

Stargard, dn. 06.04.2018 r.                      Ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-05-04
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com