Środa, 29 listopada 2023 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Środa tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 czerwca 2018 wyświetleń: 1575

Ogłoszenia X Niedziela Zwykła - 10.06.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

X  Niedziela Zwykła-  2018

 

  1. Od jutra przygotowujemy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni. Zbieramy dzisiaj ofiary na ten ważny cel. Dziękujemy wspólnotom i poszczególnym osobom za złożone ofiary -  osoby te czynią to z serca i nie chcą, aby ich wymieniać imiennie. Możemy taką ofiarę złożyć jako rodzina czy konkretna grupa. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Całość tego wyposażenia kosztuje 54 tys. zł. Możemy zapoznać się z tym kosztorysem na planie w gablocie przy wyjściu ze świątyni. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Nadal poszukujemy dobroczyńców i fundatorów na to ważne dzieło. Ofiarę można złożyć także na tacę w każdą niedzielę. Raz w tygodniu odprawiamy Mszę św. za  dobrodziejów i ofiarodawców.
  2. Informujemy naszych parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
  3. Wszyscy jesteśmy świadkami walki o życie – szczególnie o życie dzieci poczętych i ludzi starszych. Dzisiaj organizowany jest w Stargardzie „Marsz w obronie życia”. O godz. 13.30 wyjście z rynku miasta. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi i wszystkich, którzy pragną się modlić i okazać swoją solidarność w tej tak ważnej sprawie. Naród, który zabija własne dzieci nie ma przyszłości.
  4. Przygotowujemy się do obchodów uroczystość odpustowej św. Jana, patrona parafii i miasta. Tydzień wcześniej, w najbliższą niedzielę 17 czerwca organizujemy nasz festyn parafialny. Pragniemy także w ten sposób wspomóc montaż  nowego systemu nagłośnienia. Prosimy serdecznie panie, nasze parafianki o upieczenie ciast domowych. W ten sposób może to być mały wkład w opłatę nagłośnienia.  Od godziny 12.00 rozpoczynamy festyn. O godz. 17.30 losowanie cennych nagród , jak rowery, tablety i wiele innych. Przygotowujemy smaczne posiłki z grilla i domowe wyroby. Będzie to także czas pożegnania naszych kapłanów, którzy odchodzą z parafii. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, aby także w ten rodzinny sposób zakończyć kolejny rok duszpasterski.
  5. Dzisiaj po Mszach św. możemy nabyć ciasta domowego wypieku. Siostry i rodzice dzieci przygotowują w ten sposób zabezpieczenie finansowe na letnie kolonie. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
  6. Ks. Robert zaprasza młodzież na wyjazd w Pieniny w dn. Od 8 – 13 lipca. Zapisy u ks. Roberta.
  7. Serdecznie dziękujemy odchodzącym z naszej parafii kapłanom. ks. Robertowi, ks.Waldemarowi i ks. Leszkowi za wszelkie dobro tu uczynione i kapłańską służbę. Będziemy mogli spotkać się z nimi także od godz. 14.00 na festynie parafialnym w tym  radosnym dniu. Życzymy darów Ducha świętego na nowych parafiach.
  8. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
  9. W tym tygodniu nie ma spotkań młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Grzegorz Grycan, Jadwiga Podleżańska, Ewa Stefańska, Anna Chabrowska, Maria Komorowska, Halina Kompińska, Bernadetta Siry Genowefa Skrypko, Izabela Bielska, Aleksandra Barbam-Piotrowska i Michał Paczoski….wieczny odpoczynek…

 Chrystus Dobry Pasterz  niech Was wszystkich strzeże i prowadzi.Szczególne życzenia z okazji imienin i urodzin dla wszystkich solenizantów i jubilatów.

 

 Stargard, dn. 10.06.2018 r.                   ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-06-08
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com