Środa, 29 listopada 2023 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Środa tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 czerwca 2018 wyświetleń: 1568

Ogłoszenia XI Niedziela Zwykła - 17.06.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XI Niedziela Zwykła-  2018

 1. Z okazji zbliżającego się odpustu św. Jana – naszego patrona organizujemy dzisiaj festyn parafialny. Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Przy wyjściu ze świątyni i w czasie całego festynu możemy nabywać tzw. Losy, aby o godz. 17.30 wziąć udział w losowaniu cennych nagród: rowera, tabletów i innych cennych rzeczy. Na festynie możemy zjeść smaczny posiłek a w tym ciasta domowego wypieku. Gry i zabawy dla dzieci  umilą wszystkim to popołudnie. Będzie to także  okazja do wsparcia finansowego naszego nagłośnienia.
 2. Za tydzień , w niedzielę uroczysty odpust św. Jana – patrona naszej świątyni i naszego miasta. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. odpustową o godz. 12.30. Będzie to także Msza św. Prymicyjna z błogosławieństwem kapłańskim neoprezbitera ks. Michała Ogrodnika, który był z nami przez miniony rok. W tej Mszy św. z udziałem chóru wezmą udział przedstawiciele miasta i powiatu. Serdecznie zapraszamy. Dziękujmy także w tym dniu za kończący się rok szkolny i duszpasterski.
 3. W czasie festynu Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Także Litanię do Bożego Serca odśpiewamy o godz. 18.00 na placu, gdzie zakończy się festyn a nie w kościele.
 4. Informujemy, że zostało zamontowane nowe , wewnętrzne i zewnętrzne nagłośnienie naszej świątyni. Pozostało jeszcze komputerowe ustawienie głosu. Ciągle zbieramy  ofiary na ten ważny cel. Dziękujemy wspólnotom i poszczególnym osobom za złożone ofiary -  osoby te czynią to z serca i nie chcą, aby ich wymieniać imiennie. Możemy taką ofiarę złożyć jako rodzina czy konkretna grupa. Pozostało nam jeszcze do zapłacenia 38 tys. zł. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Ofiarę można złożyć także na tacę w każdą niedzielę. Raz w tygodniu odprawiamy Mszę św. za  dobrodziejów i ofiarodawców.
 5. Informujemy  parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.
 6. Ks. Robert zaprasza młodzież na wyjazd w Pieniny w dn. od 8 – 13 lipca. Zapisy jeszcze przez tydzień. Ci , którzy już się zgłosili muszą odebrać w zakrystii formularz na pozwolenie od rodziców.
 7. Spotkanie dla młodzieży przed wyjazdem na Górę tabor w poniedziałek / jutro / o godz. 18.00 w kawiarence.
 8. Zapraszamy do zapisów na Pielgrzymkę Warszawską do Częstochowy w dn. od 6 – 14 sierpnia. Zapisy u ks. Marka.
 9. W najbliższą niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży o godz. 19.00.
 10. Serdecznie dziękujemy odchodzącym z naszej parafii kapłanom. ks. Robertowi, ks.Waldemarowi i ks. Leszkowi za wszelkie dobro tu uczynione i kapłańską służbę. Będziemy mogli spotkać się z nimi takżena festynie. Życzymy darów Ducha świętego na nowych parafiach.
 11. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana: Teresa Nowak, Helena Drzazga i Jadwiga Szulczewska….wieczny odpoczynek…

Chrystus Dobry Pasterz  niech Was wszystkich strzeże i prowadzi. Szczególne życzenia z okazji imienin i urodzin dla wszystkichsolenizantów i jubilatów.

 

 Stargard, dn. 17.06.2018 r.                   ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-06-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com