Środa, 29 listopada 2023 r. imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina Środa tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 czerwca 2018 wyświetleń: 1407

Ogłoszenia XIII Niedziela Zwykła - 01.07.2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

XIII Niedziela Zwykła-  2018

 

  1. Rozpoczęły  się wakacje. Nie zapominajmy, że to czas nie tylko odpoczynku, ale także odnowy duchowej i jedności naszych rodzin. Narzekamy na brak czasu, więc poświęćmy go więcej dla rodziny i na  pogłębienia wiary. Podróżujmy w charakterze pielgrzymek rodzinnych do tak wielu wspaniałych sanktuariów rozsianych po całej Polsce. Niech rodzice i wychowawcy nie zapominają o niedzielnej Mszy św. z dziećmi i młodzieżą. Przypominamy, aby udając się do świątyń na liturgię zadbać o godny strój. Pomimo upału nie wchodźmy do kościołów w strojach plażowych. To wyraz czci i uszanowania Bożej obecności a także szacunku dla innych, których możemy wręcz gorszyć.

  2. Informujemy, że zostało zamontowane nowe , wewnętrzne i zewnętrzne nagłośnienie naszej świątyni. Dziękujemy wspólnotom i poszczególnym osobom za złożone ofiary -  osoby te czynią to z serca i nie chcą, aby ich wymieniać imiennie. Możemy taką ofiarę złożyć jako rodzina czy konkretna grupa. Pozostało nam jeszcze do zapłacenia 34 tys. zł. Prosimy o wsparcie tego wielkiego dzieła. Bóg wynagradza stokrotnie za każdy dar serca. Ofiarę można złożyć także na tacę w każdą niedzielę. Raz w tygodniu odprawiamy Mszę św. za  dobrodziejów i ofiarodawców.

  3. Informujemy  parafian i mieszkańców Stargardu, że od nowego roku szkolnego inaugurujemy w miejsce gimnazjum – Liceum Katolickie. Nauka będzie odbywać się w dwóch kategoriach: klasy o profilu cywilnym: humanistyczny, politechniczny, ekonomiczny i przyrodniczy oraz nowy profil wojskowy: klasamundurowa. Serdecznie zachęcamy młodzież i rodziców do kontaktu ze szkołą. Ta szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje w duchu wartości katolickich.Serdecznie zachęcamy do wyboru tej szkoły dla młodych ludzi.

  4. Zapraszamy do zapisów na Pielgrzymkę Warszawską do Częstochowy w dn. od 6 – 14 sierpnia. Zapisy u ks. Marka.

  5. Zachęcamy do nabycia naszej parafialnej gazety Czasu Nadziei.

  6. Podczas wakacji biuro parafialne czynne codziennie od godz. 16.00 – 17.30 a w piątek i w sobotę tylko od godz. 11.00 – 12.00 w południe. Biblioteka parafialna w czasie wakacji nieczynna.

 

W ostatnim tygodniuodeszli do Pana:  Zyguła Zbigniew, Greszta Franciszka, Schubert Danuta, Stańko Maria, Kozerska Krystyna, Furmańczyk Marian, Nowak Gertruda, i Komar Mieczysław….wieczny odpoczynek…

 

Chrystus Dobry Pasterz  niech Was wszystkich strzeże i prowadzi.Bezpiecznych i Bożych wakacji. Szczególne życzenia dla wszystkich solenizantów i jubilatów.

 

Stargard, dn. 30.06.2018 r.                    ks. Adam Staszczak SChr

aktualizowano: 2018-06-29
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com