Czwartek, 13 sierpnia 2020 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 grudnia 2019 wyświetleń: 716

Ogłoszenia na Boże Narodzenie - 25. 12. 2019

„Dziś narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan! Zatrzymajmy się przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce rozpaliło się czułością Boga. Bóg jest wielki w miłości, Jemu cześć i chwała na wieki!”

Drodzy nasi Parafianie i Goście, w tym dniu opromienionym chrześcijańską nadzieją, która pochodzi z betlejemskiej groty, życzymy daru radości i pokoju dla wszystkich: dla dzieci i osób starszych, dla młodych i dla rodzin, dla ubogich i wyobcowanych. Niech Narodzony Jezus pocieszy i umocni tych, którzy doświadczają choroby i cierpienia; niech wspiera tych, którzy poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Bóg, który przynosi pokój niech nam pomaga budować go każdego dnia w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych mieście i narodzie. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga, byśmy doświadczyli Jego obecności w naszych rodzinach i wspólnotach, aby stawały się one miejscem, gdzie doświadczać będziemy radości, pokoju i przebaczenia. 

 

księża chrystusowcy i siostry felicjanki:

ks. Krzysztof, ks. Józef, ks. Stanisław, ks. Ryszard, ks. Adam, ks. Marek, ks. Grzegorz, ks. Marcin, s. M. Leticja, s. M. Łukasza, s. M. Nikodem, s. M. Eliza


1. W uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.00. We wtorek drugiego dnia świąt w Święto św. Szczepana Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

2. W ostatnią niedzielę roku obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i naszych rodzin. Zapraszamy szczególnie tego dnia na Mszę św. o godz. 12.30 w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Modlić się będziemy zwłaszcza za rodziny rozdzielone emigracją. Podczas Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. W tym roku duszpasterskim odwiedziny kolędowe naszych parafian rozpoczniemy 2 stycznia. Szczegółowy plan kolędy jest podany w biuletynie.

4. Podziękowania serdeczne dla Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie do wspólnego przezywania Świąt Bożego Narodzenia. Wielkie Bóg zapłać!!!

5. W niedzielę 5 stycznia zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu stargardzkiego chóru Echo Arioso na godz. 17.30.

6. Już dzisiaj zapraszamy na 6 stycznia o godz. 18.00 do wspólnego kolędowania z naszym parafialnym zespołem młodzieżowym WIECZERNIK z akompaniamentem "małej orkiestry" i gościnnym udziałem zespołu Mika'el z parafii chrystusowców w Dobrzanach.

7. Zapraszamy również na wyjątkowy, niezwykły, niecodzienny, pełen ciepła i miłości koncert "Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców". Koncert odbędzie się w niedzielę, 12.01.2020 roku o godz. 17:00 w naszym kościele. Wystąpią: Rupaki, Mini Rupaki, Dzikie Wino, Layla - pod kier. Ewy i Aleksandry Krysian z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.

 

 

 

 

Stargard, dn. 25. 12. 2019 r.                                                                                      ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

                                   

aktualizowano: 2019-12-28
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl