Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 grudnia 2020 wyświetleń: 680

Ogłoszenia na Boże Narodzenie - 25. 12. 2020

„Jedynym szczęściem na ziemi jest świadomość, że Bóg nas kocha”
św. Jan Maria Vianney

Drodzy Parafianie i Goście, w tym dniu opromienionym chrześcijańską nadzieją, która pochodzi z betlejemskiej groty, życzymy aby świadomość, że Bóg nas kocha przyniosła pokój wszystkim: dzieciom i osobom starszym, młodzieży i rodzinom, ubogim i wyobcowanym.

Niech Narodzony Jezus pocieszy i umocni tych, którzy doświadczają choroby i cierpienia; niech wspiera tych, którzy poświęcają się służbie najbardziej potrzebującym. Bóg, który przynosi pokój niech nam pomaga budować go każdego dnia w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych mieście i narodzie. Pozwólmy, by nas poruszyła dobroć Boga, by nasze rodziny i wspólnoty stawały się miejscem, gdzie doświadczać będziemy radości, pokoju i przebaczenia.

Niech światło Zbawiciela rozświetla wszelkie mroki codzienności, a wiara w Jego miłość stanie się dla Nas źródłem pokoju i szczęścia przez wszystkie dni Nowego Roku.

księża chrystusowcy i siostry felicjanki:
ks. Krzysztof, ks. Stanisław, ks. Ryszard, ks. Adam, ks. Wojciech, ks. Przemysław, ks. Marcin,
s. M. Leticja, s. M. Łukasza, s. M. Nikodema, s. Marianna

 

1. W uroczystość Bożego Narodzenia w kościele parafialnym nie będzie Mszy św. o godz. 6.30, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.00. W kościołach filialnych Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: Kiczarowo g. 09:00, Grabowo godz. 10:30, Klępino godz. 12:00. W sobotę drugiego dnia świąt w Święto św. Szczepana Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, a w kościołach filialnych: Kiczarowo godz. 09:00, Grabowo godz. 10:30, Klępino godz. 12:00.

2. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i naszych rodzin. Zapraszamy szczególnie tego dnia na Mszę św. o godz. 12.30  w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, zwłaszcza za rodziny rozdzielone emigracją, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. W tym roku duszpasterskim z racji pandemii odwiedziny duszpasterskie - zwane kolędą - nie odbędą się w tradycyjnej formie – nie będzie odwiedzin w domach. Chcemy jednak podtrzymać zwyczaj modlitwy za Was i z Wami drodzy Parafianie. W dniach od 4 – 29 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za mieszkańców poszczególnych ulic (Msze św. będą transmitowane). Grafik ulic podany jest w osobnym biuletynie. Po każdej Mszy św. odbędzie się pobłogosławienie wody w specjalnie przygotowanych buteleczkach, którą przedstawiciele rodzin będą mogli zabrać ze sobą wraz z modlitwą za rodziny i o błogosławieństwo dla domu.

4. Podziękowania serdeczne dla Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia: Panom, którzy podjęli się trudu przywiezienia i postawienia choinek, s. Łukaszy i osobom wspierającym za dekoracje, Panu Waldemarowi, Edwardowi i Julianowi za przygotowanie szopki, naszym Paniom, które tak skrzętnie wysprzątały kościół na święta. Dziękujemy także Parafialnemu zespołowi Caritas za tak wile wysiłku włożonego w przygotowanie pomocy dla najuboższych naszych parafian oraz pani Jolancie za troskę o to, by do jak najszerszego grona parafian trafiły opłatki wigilijne.  Wszystkim wielkie Bóg zapłać!

 

Stargard, dn. 25. 12. 2020 r.                                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz   

aktualizowano: 2020-12-26
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl