Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 listopada 2019 wyświetleń: 1121

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 01.12.2019 r.

1. Wraz z I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem - WIELKA TAJEMNICA WIARY - abyśmy coraz bardziej świadomie uczestniczyli w tajemnicy Wieczernika. Bo jak mawiał sługa Boży kard. August Hlond - założyciel chrystusowców - "bez życia eucharystycznego nie ma Królestwa Bożego w duszach". Stąd szczególnie zachęcamy do chwil osobistej modlitwy w naszej kaplicy adoracji. 

2. Adwentowe czuwanie rozpoczynamy PARAFIALNYMI REKOLEKCJAMI, których hasłem są słowa Czcigodnego Sługi Bożego kard. August Hlonda - "IDŹ W NOWE CZASY ZE SWYM STARYM BOGIEM". Bardzo serdecznie witamy naszego ojca rekolekcjonistę  ks. dr Pawła Jasinę SChr, który na co dzień jest prefektem naszego zakonnego seminarium. Zapraszamy od poniedziałku do środy na nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. oraz dodatkowe nauki stanowe według programu umieszczonego w biuletynie.

3. Na RORATY zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w każdy poniedziałek, środę i w piątek na godz. 17.00. W najbliższy I PIĄTEK MIESIĄCA spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.30 a Msza św. roratnia o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na roraty o godz. 6.30 i jak co roku po roratach na wspólne śniadania. Wszystkich którzy chcą wesprzeć te poranne spotkania młodych prosimy o produkty spożywcze: sery, konserwy itp. [bez pieczywa], produkty można przynosić do zakrystii.

4. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie odrestaurowanej figury Matki Bożej oraz obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła: za podjęcie pracy renowacyjnej p. Stanisławie Rekowskiej oraz za finansowe wsparcie wspólnocie Żywego Różańca oraz p. Sadowskim.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina św. o 17:30.  Msza św. int. wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych z racji na trwające rorat o godz. 6.30.

7. W I Piątek Miesiąca Msza św. wynagradzająca NSPJ o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną i litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i spotkanie Straży Honorowej. Na godz. 18.30 zapraszamy młodzież - szczególnie przygotowujących się do bierzmowania - na Mszę św. o godz. 18.30 poprzedzoną spowiedzią św. i na adwentowe wielbienie.

8. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca – podczas Mszy św. nałożenie szkaplerza karmelitańskiego dla wszystkich nowych członków wspólnoty szkaplerznej. Po Mszy św. spotkanie przedświąteczne dla członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA w naszej parafialnej kawiarence.

9. W tym tygodniu spotkania formacyjne dla młodzieży przed bierzmowaniem: w cyklu II roku przygotowania: wtorek - 03.12 o godz. 19.00 (gr. I – salki), środa - 04.12 o godz. 19.00 (gr. II - kawiarenka), sobota - 07.12 o godz. 13.00 (gr. III - kawiarenka).  

10.  Młodzież od kl. VII SP zapraszamy na nową formę spotkań dla młodzieży „młodzi dla młodych” z DM EMMANUEL w czwartek o godz. 17.30 w kawiarence. Będzie się działo!

11. Pan Organista Jerzy wraz z żoną p. Krystyną roznoszą wigilijne opłatki do naszych domów. Opłatki można również nabyć sklepiku parafialnym, w zakrystii lub biurze parafialnym.

12.  Od dzisiaj nasz parafialny zespół „Caritas” wraz z młodzieżą z KSM-u rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także przyjmuje tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – z artykułami żywnościowymi i środkami czystości dla najuboższych.

13. Za tydzień w II Niedzielę miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona na konieczne prace w naszej parafii. 

13.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

14.  W minionym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka śp.: Zdzisława Wiecha – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Na rozpoczęty czas Adwentu oraz rekolekcyjnych duchowych ćwiczeń życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

 Stargard, dn. 01. 12. 2019 r.                                                                             ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2019-12-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl