Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 listopada 2020 wyświetleń: 749

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 29. 11. 2020

1. Wraz z I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem – ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY - jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich. Abyśmy na nowo uświadomili sobie, że "bez życia eucharystycznego nie ma Królestwa Bożego w duszach" - sługa Boży kard. August Hlond - założyciel chrystusowców.

Stąd szczególnie zachęcamy, by w czasie rozpoczynającego się Adwentu korzystać z możliwości jak najczęstszego udziału we Mszach św. i przyjmowania Komunii św. oraz do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w naszej kaplicy adoracji

2. Na RORATY zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w każdy poniedziałek, środę i w piątek na godz. 17.00.

3. Ostatnie w tym roku nabożeństwa z wypominkami odprawimy dzisiaj i w poniedziałek o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez miniony miesiąc wraz z nami polecali Miłosierdziu Bożemu wszystkich wiernych zmarłych.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wieczorne w tygodniu o godz. 18.15  przed Mszą św.:

- wtorek: nabożeństwo w intencji rodzin i małżeństw do naszego Patrona św. Józefa

- środa: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy - zachęcamy do wypisywania na kartach próśb

i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy

- czwartek: nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz o nowe powołania

- piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji odchodzących od wspólnoty Kościoła

- sobota: nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia

5. Pobłogosławione wigilijne opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła u p. Joli, a także w zakrystii lub biurze parafialnym. Od dzisiaj nasz parafialny zespół „Caritas” wraz rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii.  

6. W I czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny św. od 17:30. O godz. 18.30 Msza św. w int. wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.
   W I piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. według stałego porządku. O godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkaniem Straży Honorowej; Po południu spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17:00. Od godz. 18.00 Spowiedź św. dla młodzieży i Msza św. o godz. 18.30.
   W I sobotę miesiąca - nabożeństwo od godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, pod hasłem "W OBJĘCIECH MIŁOSIERDZIA". Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Bugała CRL (Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich) – z Ełku. By umożliwić parafianom jak najszerszy udział w rekolekcjach  - z racji na ograniczenia epidemiczne - trwają prace nad monitoringiem wewnątrz kościoła, dzięki czemu rekolekcje jak i inne wydarzenia religijne będą mogły być transmitowane na kanale YouTube.

8. Obowiązuje nas  przestrzeganie wymogów sanitarnych - zasłanianie ust i nosa oraz o zachowanie dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni.

9. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Jest też do nabycia Msza św. oraz Miłujcie się.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości  składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Waldemar Izydroczyk, Marianna Pilarowska, Stanisław Mieleszko, Elżbieta Skorupa, Marianna Stępień, Helena Wieczorek, Daniel Olesak, Zuzanna Cieślak, Krystyna Kowalewska, Mirosław Kowalewski - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Na rozpoczęty czas Adwentu życzymy wszystkim parafianom i modlącym się z nami Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 29. 11. 2020 r.                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-12-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl