Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 marca 2022 wyświetleń: 771

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu - 06. 03. 2022

1. Nie ustawajmy w modlitwie za ofiary trwającej wojny, za wszystkich niosących pomoc potrzebującym oraz o pokój na świecie, ze szczególnym wołaniem, by Królowa Pokoju zachowała świat od szaleństwa wojny.

Codziennie zapraszamy na poranną modlitwę różańcową o godz. 7:30 oraz nabożeństwa wieczorne o godz. 18:15  z prośbą o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary trwającej wojny. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji pokoju podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 7:00 - 18.15.

2. Dzisiaj o godz. 18:00 rozpocznie się w naszym kościele EKUMENICZNE NABOŻEŃSYWO W INTENCJI POKOJU z przedstawicielami stargardzkich parafii wyznań chrześcijańskich: katolików, grekokatolików, protestantów oraz wiernych obrządku prawosławnego. Stąd wyjątkowo GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Dzięki zbiórkom przeprowadzonym na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie, jak dotąd jako wspólnota parafialna kwotą 38 310 zł wsparliśmy następujące działania:

- kwotę 10 960 zł przekazaliśmy na rzecz Caritas

- kwotę 9 600 zł przekazaliśmy naszym barciom chrystusowcom na Ukrainie, którzy w prowadzonych parafiach w Kamieńcu Podolskim w naszych domach zakonnych przyjmują uchodźców;

- kwotę 14 450 zł – z rekolekcyjnej zbiórki br. Tomasza - przekazaliśmy Braciom Kapucynom na Ukrainę jako wparcie klasztorów, przyjmujących uchodźców wojennych;

- młodzież z KSM-u przekazała swój dar w kwocie 800 zł, za co zostały zakupione czajniki eklektyczne i suszarki do włosów do przygotowywanej bazy noclegowej dla przybywających do Stargardu uchodźców oraz dla stargardzkiego domu Caritas, gdzie już przebywają uchodźcy;

- kwotę 2 500 zł - ze zbiórek w kościołach filialnych - przekazaliśmy do PUNKTU POMOCY przy stargardzkiej cerkwi greckokatolickiej na zakup bandaży i środków opatrunkowych;

Z serca dziękujemy za tak HOJNY gest solidarności!

Dziękujemy także wszystkim parafianom, którzy wspierają Ukrainę darami skłądanymi w PUNKCIE POMOCY przy stargardzkiej cerkwi greckokatolickiej oraz tym wszystkim, którzy wspierają działania pomocowe jako wolontariusze. 

4. DROGI KRZYŻOWE w Wielkim Poście: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, które wygłosi w tym roku ks. Rafał Dyguła SChr.

5. Na MARCOWE NABOŻEŃSTWA ku czci św. Józefa zapraszamy wieczorem o godz. 18.15. Od czwartku, 10 marca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.  

6. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc - w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

7. W intencji wspólnoty Domowego Kościoła oraz w int. małżeństw i rodzin modlić się będziemy zapraszamy w niedzielę (II m-ca) na Mszę św. o godz. 12.30.

8. Od przyszłej niedzieli nasz parafialny zespół „Caritas” będzie rozprowadzał świece Wielkanocne jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii. 

9. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Z bieżących spraw: naprawione są szkody w dachu powstałe po ostatnich wichurach (koszt 8. 130 zł). Trwa naprawa dachu nad bocznymi kaplicami Matki Bożej i św. Józefa, pozostanie jeszcze naprawa narożnika dachu usytuowanego nad witrażami ponad kaplicą chrzcielną. Zakończył się także remont schodów wewnętrznych w domu zakonnym. W budynku salek parafialnych rozpoczął się gruntowny remont pomieszczeń sanitarnych (łazienka z WC). Za wszelkie wsparcie inwestycji bardzo dziękujemy. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

10. W dniach 1-3 kwietnia (piątek-niedziela) 2022 organizujemy WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy 1 kwietnia o godz. 18:00 w sali parafialnej za domem zakonnym. Zainteresowanych zapraszamy!!! Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca bezpośrednio u ks. Proboszcza lub w biurze parafialnym.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Irena Wojcieska, Eugenia Gajda, Witold Chmielewski, Ryszard Bąk, Wiesława Szmit, Józef Kelpin - polecajmy wszystkich naszych bliskich a szczególnie wszystkie ofiary trwającej wojny Bożemu Miłosierdziu.

12. Na rozpoczęty nowy tydzień Wielkiego Postu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i pokoju.
Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 05. 03. 2022 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-03-12
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl