Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 grudnia 2020 wyświetleń: 1051

Ogłoszenia na II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03. 01. 2021

1. W tym roku duszpasterskim z racji pandemii odwiedziny duszpasterskie - zwane kolędą - nie odbywają  się w tradycyjnej formie. Chcemy jednak podtrzymać zwyczaj modlitwy za Was i z Wami drodzy Parafianie. Od jutra tj. 4 stycznia do 29 stycznia podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za mieszkańców poszczególnych ulic (Msze św. będą transmitowane). Grafik ulic podany jest w osobnym biuletynie. Po każdej Mszy św. odbędzie się pobłogosławienie wody w specjalnie przygotowanych buteleczkach, którą przedstawiciele rodzin będą mogli zabrać ze sobą wraz z przygotowaną modlitwą za rodziny i o błogosławieństwo dla domu. W czasie Mszy św. będzie można także złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii.

2. We wtorek, 5 stycznia z Bractwem św. Józefa po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta. O godz. 21.00 męski różaniec w intencji małżeństw i rodzin oraz modlitwa do św. Józefa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.

3. 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego - święto Trzech Króli - Msze św. w kościele parafialnym według porządku niedzielnego. W kościołach filialnych Msze św. zostaną odprawione w następujących godzinach: Kiczarowo godz. 09:00, Grabowo godz. 10:30, Klępino godz. 12:00. Poświęcimy tradycyjnie kredę i kadzidło, które będzie można nabyć po Mszy św. dla oznaczenia drzwi naszych domostw na znak przyjęcia Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.

4. Na nabożeństwa wieczorne w tygodniu zapraszamy o godz. 18.15:
- poniedziałek: nabożeństwo do Ducha Świętego z Odnową w Duchu św.
- wtorek: nabożeństwo św. Józefa w intencji rodzin i małżeństw do naszego Patrona
- środa: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy - zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy
- czwartek: nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz o nowe powołania
- piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji odchodzących od wspólnoty Kościoła
- sobota: nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia w intencji naszej parafii

5. Siostry felicjanki wraz z rodzicami dzieci składają podziękowania za wsparcie KIERMASZU ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW, z którego dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obozu letniego dla dzieci z grup duszpasterskich naszej parafii. 

6. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławionych dni. Parafian i modlących się z nami polecamy opiece Matki Bożej. Wszystkim drodzy życzymy udanej niedzieli i dobrego tygodnia.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Zygmunt Kopański, Kazimiera Janeczko, Piotr Suda, Eugeniusz Skowronek, Czesława de Weyher, Ireneusz Kownacki, Mieczysława Gniadek, Krystyna Dawicka, Helena Golańska, Henryk Kowalewski – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

   Stargard, dn. 03. 01. 2021 r.                                                                                           ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

                                   

aktualizowano: 2021-01-09
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl