Środa, 01 lutego 2023 r. imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego Środa IV tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 grudnia 2022 wyświetleń: 648

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu - 04. 12. 2022 r.

1. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. DZIECI WRAZ Z RODZICAMI zapraszamy na roraty w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00.
MŁODZIEŻ zapraszamy na roraty o godz. 6.30, a po roratach na wspólne śniadania w Piwnicy Duchowej.

2. Pobłogosławione wigilijne opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła u p. Joli, a także w zakrystii lub biurze parafialnym. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii.

3. We wtorek (I m-ca) z Bractwem św. Józefa zapraszamy mężczyzn na „Noc Nikodema”. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy adoracji wystawimy Najświętszy Sakrament (do godz. 21.30). O godz. 21.00 rozpoczniemy „męski różaniec” w intencji małżeństw i rodzin.

4. Serdeczne podziękowanie dla Wszystkich uczestników tegorocznych rekolekcji adwentowych, za wspólną „wędrówkę” podczas tych świętych dni.

5. Świętojanki Klub Seniora zaprasza Seniorów na cotygodniowe spotkania w Domu św. Józefa we wtorek o godz. 12:00. Jednocześnie składamy podziękowanie Seniorom za przygotowanie i przeprowadzenie KIERMASZU STROIKÓW I OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH. Całkowity dochód przyniósł 1 200 zł i w całości został przekazany jako wsparcie pokrycia kosztów zakupu nowych figur do bożonarodzeniowej szopki.

6. Spotkanie organizacyjno-informacyjne dla zapisanych na kwietniową PIELGRZYMKĘ DO FATIMY I PORTUGALII w niedzielę 11. 12. Po Mszy św. o godz. 12:30 w domu św. Józefa.

7. W sobotę, 10 grudnia podczas Mszy św. o godz. 8:00 COMIESIĘCZNA MODLITWA ZA OSOBY STARSZE, CHORE I CIERPIĄCE przez wstawiennictwo bł. Marii Angeli Truszkowskiej – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, którym Błogosławiona szczególnie patronuje; po Mszy św. uczcimy relikwie Matki Angeli oraz udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

8. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca wyjazd zimowy FERIE Z BOGIEM W TATRACH dniach 13-19 lutego 2023r. W planach m.in. jazda na nartach i snowboardzie. Przy zapisie obowiązkowa wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. Cena zawiera m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, transport, karnety, instruktora, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, ubezpieczenie. Szczegóły i zapisy u ks. Przemysława (tel. 535 564 063) lub ks. Mieczysława (797 400 834).

9. Z racji na obchodzimy dzisiaj XXIII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę gościć będziemy naszego współbrata ks. Marcin Sęka SChr – proboszcza parafii pw. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieńcu Podolskim w Ukrainie.

10. Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia – szczególnie s. Irminie, naszej zakrystiance,  za którą modlić się będziemy w w czwartek 8.12 podczas Mszy św. roratniej o godz. 06.30.  Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi.

11. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie inwestycji oraz koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Z bieżących spraw: zamówiliśmy nowe figury do bożonarodzeniowej szopki, w związku z tym przygotowywana jest także nowa konstrukcja szopki, sfinalizowane zostało przygotowanie projektu architektonicznego do budowy nowego wygłuszanego konfesjonału (koszt 2. 500 zł), tym samym złożyliśmy zamówienie na wykonanie konfesjonału i czekamy na jego wycenę.    Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii - BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.: +Iwona Stępień - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Niech trwający Adwent będzie dla Nas błogosławiony! Szczęść Boże!

Stargard, dn. 04. 12. 2022 r.                                                                                              ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-12-09
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com