Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 grudnia 2020 wyświetleń: 659

Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu - 06. 12. 2020

1. Rozpoczynamy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, pod hasłem "W OBJĘCIECH MIŁOSIERDZIA". Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Bugała CRL (Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich) – z Ełku. Zapraszamy od poniedziałku do środy na nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Szczegółowy program rekolekcji zamieszczony jest w biuletynie. By umożliwić parafianom jak najszerszy udział w rekolekcjach  - z racji na obowiązujące limity epidemiczne - trwają prace nad monitoringiem wewnątrz kościoła, dzięki czemu jest szansa, że od jutra rekolekcje jak i inne wydarzenia religijne będą mogły być transmitowane na kanale YouTube.

 

Poniedziałek
Msze św. z nauką g. 6.30, 8:00, 18:30

Po Mszy św. wieczornej ADWENTOWE CZUWANIE Z MIRIAM – adoracja w ciszy dla kobiet zakończona o godz. 21.00 modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin naszego miasta. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.

Wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Msze św. z nauką g. 6.30, 8:00, dodatkowo g. 12:00, 18:30

Po Mszy św. wieczornej ADWENTOWA NOC NIKODEMA– adoracja w ciszy dla mężczyzn zakończona o godz. 21.00 modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin naszego miasta. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.

Środa – Msze św. z nauką g. 6.30, 8:00, 18:30

 

2. Na RORATY zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w każdy poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.00.

3. Na modlitwę za mieszkańców naszego miasta przebywających za granicą oraz za rodziny rozdzielone emigracją zapraszamy – jak co miesiąc- w środę od godz. 18.15. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

4. Pobłogosławione wigilijne opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła u p. Joli, a także w zakrystii lub biurze parafialnym. Nasz parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii.  

5. Przypominamy o obowiązujących wymogach sanitarnych dotyczących zasłanianie ust i nosa oraz  zachowanie dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni.

6. Za tydzień, w II niedzielę miesiąca przypada taca inwestycyjna przeznaczona na wsparcie koniecznych prac remontowych w naszej parafii i domu zakonnym. Mimo niepewnego czasu trwają prace przy renowacji witraża oraz drzwi bocznych, czekamy także na realizację koniecznej wymiany okna w zakrystii. Obecnie trwają prace nad instalacją monitoringu w kościele, co pozwoli także na transmitowanie nabożeństw i uroczystości. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii PKO  17 1020 4867 0000 1402 0046 8447 z dopiskiem – inwestycje.

7. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Jest też do nabycia Msza św. oraz Miłujcie się.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą swoje uroczystości  składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Henryka Orzechowska, Grzegorz Graszak, Mirosław Witczak, Ryszard Kuberski, Jolanta Bilska - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Niech trwający Adwent, a w nim rozpoczynający się czas rekolekcji będzie dla Nas błogosławionym! Szczęść Boże!

 

 

Stargard, dn. 06. 12. 2020 r.                                                                                          ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-12-10
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl