Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 lutego 2024 wyświetleń: 887

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu - 25. 02. 2024 r.

1. W II niedzielę Wielkiego Postu Kościół w Polsce wraz z Dziełem Pomocy Misjom „Ad Gentes” zaprasza nas do modlitwy i materialnego wsparcia polskich misjonarek i misjonarzy. Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami przeżywamy pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. 

2. DROGI KRZYŻOWE w Wielkim Poście: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.15 z udziałem młodzieży. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

3. W piątek, 1 marca przypada NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”. Z tej okazji  w ramach miejskich obchodów wydarzenia w naszym kościele o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w int. poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Po Mszy św., pod tablicą poświęconą pamięci „Żołnierzy Wyklętych” złożone zostaną wiązanki kwiatów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Także w piątek rozpoczynamy miesiąc marzec, który od XIX w. przeżywany jest w Kościele jako miesiąc poświęcony św. Józefowi. "NABOŻEŃSTWO MARCOWE" rozpowszechniło się szczególnie za sprawą papieża Piusa IX. Jako wspólnota parafialna, której patronuje św. Józef, podejmujemy starania „aby to nabożeństwo do św. Józefa było i gorętsze i powszechniejsze”, stąd w marcu od poniedziałku do soboty o godz. 18.15 odprawiać będziemy nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy, by na specjalnie przygotowanych kartach wpisywać prośby i podziękowania do św. Józefa zostawiając je w skarbonie [ustawionej za ławkami]. Prośby przedstawiać będziemy w czasie nabożeństw ku czci naszego Patrona. 

5. Dzięki przeprowadzonej zbiórce na rzecz poszkodowanych w wyniku trwającej wojny w Ukrainie, jako wspólnota parafialna działania Caritas wsparliśmy kwotą: 3.500 zł. Całość przekazaliśmy do centrali Caritas. Z serca dziękujemy za tak HOJNY gest solidarności! Dziękujemy także wolontariuszom parafialnego zespołu Caritas za przeprowadzenie zbiórki.

6. ŚWIĘTOJAŃSKI KLUB SENIORA zaprasza na cotygodniowe spotkania w parafialnym Domu św. Józefa. W tym tygodniu we wtorek od godz. 12:00 spotkanie z cyklu: ZADBAJ O ZDORWIE oraz w piątek od godz. 13:00 – HISTORIA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH - spotknie z p. Bartłomiejem Ilcewiczem z Fundacji Patriotycznej im. Witolda Pileckiego.  

7. Cotygodniowe spotkania KRĘGU BIBLIJEGO odbywają się w Domu św. Józefa w każdy piątek o godz. 19:15. Na spotkanie przychodzimy z własnym egzemplarzem Pisma św.

8. - w czwartek przed I piątkiem miesiąca od 17:30 nabożeństwo Godziny św. z Arcybractwem Straży Honorowej NPSJ oraz modlitwa z Apostolatem Złota Róża oraz o godz. 18.30 Msza św. w int. kapłanów i o Dary Ducha św. dla Apostolatu Złota Róża.

- w I piątek miesiąca Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 12:00 i 18:30. Spowiedź św. rano od godz. 06:15 w południe od godz. 11:30, od godz. 16:30 dla dzieci i wieczorem od godz. 18:00 dla młodzieży.  Drogi Krzyżowe o godz. 08:30, 11:30, 17:00 - dzieci [z udzieleniem Komunii św.], 18:00, 19:15 - młodzież. O godz. 12:00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkaniem Straży Honorowej;

- w I sobotę miesiąca - nabożeństwo od godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

9. KATECHEZA DOBREGO PASTERZA dla dzieci w wieku przedszkolnym w najbliższą sobotę, 02 marca o godz.11:00 w Domu św. Józefa.

10. PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – w tym roku w ramach wielkopostnych rekolekcji zapraszamy uczniów szkół podstawowych naszej parafii SP 1 i SP 3 w dwóch grupach wiekowych:  kl. I - V oraz kl. VI - VIII na nową formę rekolekcje wielkopostnych pod hasłem: "PRZY STUDNI". Rekolekcje odbędą się w dniach od 22-24 marca (piątek-niedziela). Prosimy rodziców o zgłoszenie udziału swoich dzieci:

          PLAN REKOLEKCJI kl. I-V:

  • piątek, godz. 17:00 - 19:00 - Droga Krzyżowa w kościele i spotkanie w Domu św. Józefa
  • sobota, godz. 10:30 - 13:00 – spotkanie w parafialnym Domu św. Józefa
  • niedziela, godz. 11:00 - 12:00 - Eucharystia, Marsz dla Jezusa.

     ZGŁOSZENIA I ZAPISY u s. Anety, tel. 730 244 683          

          PLAN REKOLEKCJI kl. VI-VIII:

  • piątek, godz. 18:00 - 20:00 - spotkanie w piwnicy duchowej i Droga Krzyżowa w kościele
  • sobota, godz. 15:00 - 17:00 – spotkanie w parafialnym Domu św. Józefa
  • niedziela, godz. 09:30 - 11:00 – Msza św. i Marsz dla Jezusa.

     ZGŁOSZENIA I ZAPISY u ks. Krzysztofa, tel. 502 700 719

11. Zapowiadamy pierwszą w tym roku WIOSENNĄ PIELGRZYMKĘ „przez POZNAŃ i TULCE do LICHENIA” w dniach 21-22 maja (wtorek/środa) ze Świętojańskim Klubem Seniora. W programie: Poznań z udziałem w święceniach kapłańskich u chrystusowców podczas Mszy św. o godz. 10.00, Sanktuarium Maryjne w Tulcach, nocleg w domu pielgrzyma ARKA w Licheniu, Licheń zwiedzany z przewodnikiem oraz Konin z przewodnikiem. Koszt udziału 300 zł (w cenie: transport autokarem, nocleg, obiad w Poznaniu, kolacja i śniadanie w Licheniu, przewodnik). Zgłoszenia u ks. Proboszcza kom. 695 037 388.

W przygotowaniu są jeszcze dwie pielgrzymki: na Dolny Śląsk z Czechami, planowana w pierwszej połowie czerwca oraz Albania i Macedonia planowana na początku października. 

12. Informujemy, że w dniach 05-07 kwietnia (piątek-niedziela) 2024 organizujemy WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy 05 kwietnia o godz. 18:00 w parafialnym Domu św. Józefa. Zainteresowanych zapraszamy!!! Zgłoszenia przyjmujemy do 01 kwietnia bezpośrednio u ks. Proboszcza – kom. 695-037-388.

13. Prowadzona przez chrystusowców parafia św. Ottona w Pyrzycach organizuje od 17 – 24 października PIELGRZYMKĘ SAMOLOTOWĄ DO GRUZJI I ARMENII. Koszt udziału to: 5490 zł – transfer na lotnisko do Warszawy i na powrót. Zgłoszenia na adres: piotrkurzaj@icloud.com. Szczegółowy program można odebrać w zakrystii.   

14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: +Kazimierza Plichtę, +Teresę Butkiewicz, +Monikę Gbór – Basichowską, +Leszka Brąszewskiego, +Zofię Sarzałę, + - polecajmy wszystkich naszych bliskich a szczególnie wszystkie ofiary trwającej wojny Bożemu Miłosierdziu.

15. Przychylając się do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dotyczącego modlitwy i postu w intencji Ojczyzny i na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, zachęzcamy do odmawiania modlitwy za naszą Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Propozycja dotyczy tego, by modlitwę  odmawiać od niedzieli 25 lutego br. do V Niedzieli Wielkiego Postu włącznie, tj. do 17 marca br., Zachęcamy także do ofiarowania postu w intencji Ojczyzny.

Modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.

 

Na rozpoczęty kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i pokoju.
Szczęść Boże!

 

 Stargard, dn. 25. 02. 2024 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

 

KALENDARIUM LITURGICZNE:

1 MARCA, PIĄTEK

I piątek miesiąca

2 MARCA, SOBOTA

I sobota miesiąca

 

 

aktualizowano: 2024-03-02
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com