Wtorek, 19 stycznia 2021 r. imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza Wtorek II tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Józefa Sebastiana Pelczara

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 grudnia 2020 wyświetleń: 697

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu - 13. 12. 2020

1. Z okazji 150. rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła powszechnego, Ojciec Święty Franciszek 8 grudnia ogłosił specjalny ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA, który potrwa do 8 grudnia 2021 roku. To dla naszej parafii, której patronuje św. Józef czas wyjątkowy. Pragniemy, by w roku poświęconym Opiekunowi Jezusa, „nabożeństwo do św. Józefa było i gorętsze i powszechniejsze”:
-  zachęcamy do osobistej modlitwy w kaplicy dedykowanej św. Józefowi, w której centrum stoi figura Świętego;
- każdy wtorek jest w parafii dniem poświęconym św. Józefowi. Co tydzień zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta oraz całej wspólnoty. Msza św. wieczorna (jeśli przepisy liturgiczne nie wskazują inaczej) odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa;
- w I wtorki m-ca z Bractwem św. Józefa po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta zakończoną różańcem i modlitwą do św. Józefa.
- W III wtorki m-ca z Bractwem św. Józefa o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Bractwa i ich rodzin oraz za rodziny naszej parafii. Po Mszy św. comiesięczne spotkanie formacyjne dla mężczyzn.

2. Gościmy dzisiaj pochodzący z Mińska na Białorusi zespół "Ad Dei Gloriam" pod kierunkiem p. Eleny Sinitsa, który przez całą niedzielę towarzyszy nam piękną i podniosłą oprawą muzyczną liturgii Niedzieli Gaudete. Po Mszy św. można nabyć płytę zespołu.

3. Na RORATY zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w każdy poniedziałek, środę i piątek na godz. 17.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wieczorne w tygodniu o godz. 18.15  przed Mszą św.:
- poniedziałek: nabożeństwo do Ducha Świętego z Odnową w Duchu św.
- wtorek: nabożeństwo św. Józefa w intencji rodzin i małżeństw do naszego Patrona
- środa: nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy - zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy
- czwartek: nabożeństwo o uświęcenie kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz o nowe powołania
- piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji odchodzących od wspólnoty Kościoła
- sobota: nabożeństwo do Matki Bożej Miłosierdzia w intencji naszej parafii

5. Pobłogosławione wigilijne opłatki można nabywać przy wyjściu z kościoła u p. Joli, a także w zakrystii lub biurze parafialnym. Są także do nabycia świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Najuboższym, które rozprowadza nasz parafialny zespół „Caritas”. Do dzisiaj można składać tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA. Bardzo dziękujemy za tak hojny gest miłosierdzia okazany wobec potrzebujących.

6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze i remontowe w naszym kościele i domu zakonnym.

7. Za tydzień odbędzie się KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW – przygotowanych przez rodziców i nasze siostry felicjanki. Całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie organizacji wakacyjnego wyjazdu dla naszych parafialnych dzieci – ministrantów i scholi dziecięcej.

8. Przypominamy o obowiązujących nas limitach ilości uczestników liturgii i wymogach sanitarnych dotyczących zasłanianie ust i nosa oraz  zachowania dystansu zarówno zajmując miejsca w ławkach, jak i w innych częściach kościoła. Zachęcamy także do korzystania w płynów do dezynfekcji dłoni.

9. Polecamy prasę katolicką. W każdą niedzielę w sklepiku parafialnym można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego. Jest też do nabycia Msza św. oraz Miłujcie się.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Jan Nowacki, Ryszard Szymczak, Tomasz Kucaj, Zygmunt Kempisty, Krystyna Wiśniewska, Wiesława Baracka - polecajmy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Na kolejny tydzień Adwentu życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 13. 12. 2020 r.                                                                                       ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-12-20
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl