Piątek, 27 listopada 2020 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana Piątek XXXIV tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 kwietnia 2020 wyświetleń: 1063

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocną - 26. 04. 2020

1. Od poniedziałku 20 kwietnia w kościołach może przebywać więcej osób, niż dotychczas. Metraż naszego kościoła daje możliwość jednoczesnego uczestnictwa podczas Mszy św. i nabożeństw dla 80 osób. Miejsca do siedzenia – zarówno w nawie głównej, jak i nawach bocznych - są oznaczone numerami, tak by każdy mógł zachować bezpieczną odległość. Podkreślamy obowiązek  używania maseczek ochronnych, które zdejmujemy tylko na czas  przyjęcia Komunii św. W kruchcie kościoła można także skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.

2. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga - Metropolita Szczecińsko-Kamieński do 10 maja br. włącznie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie poprzez telewizję, radio lub Internet, a dla osób będących w dyspozycji duchowej (stan łaski uświęcającej) także z duchową Komunią świętą. Po tak przeżytej w domu Liturgii, prosi ponadto o modlitwę w intencjach Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.

3. Nadal zawieszone pozostają wszystkie spotkania grup duszpasterskich i formacyjnych [dzieci, młodzież, studenci, dorośli].

4. Na nabożeństwa majowe do Najświętszej Maryi Panny zapraszamy codziennie – do kościoła - o godz. 18.00, oraz zwyczajem minionych lat od poniedziałku do soboty o godz. 19.30 pod figurę Matki Bożej na placu za kościołem.

5. W czwartek o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej. O godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne. W I piątek m-ca Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 12.00, 17.00, 18.30. Dodatkowo od godz. 16:30 możliwość skorzystania ze Spowiedzi św. W I sobotę nabożeństwo o godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca.

6. Zgodnie z informacją przekazaną rodzicom Uroczystość I Komunii św. przenosimy na sobotę 19 września dla SP nr 1 oraz na niedzielę 20 września dla SP nr 3. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę I Komunia św. odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.00. [zaznaczamy, że utrzymanie tego terminu jest zależne od obowiązujących wówczas przepisów]. Istnieje też możliwość indywidualnego – dla grup po kilka osób - przystąpienia do Pierwszej Komunii św. w innym terminie. W takim wypadku konieczny jest kontakt z ks. Proboszczem.

7. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary wpłacane na konto parafii oraz te składane do skarbon w kościele. Bóg zapłać za  to, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji tak wiele osób wyraża troskę o nasza parafię. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Franciszek Baszak, Magdalena Dąbek, Katarzyna Lis, Janina Szostokiewicz - polecamy wszystkich naszych bliskich zmarłych, a szczególnie ofiary epidemii Bożemu Miłosierdziu. 

 

 

 

Stargard, dn. 26. 04. 2020 r.                                                                                           ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-04-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl