Niedziela, 28 maja 2023 r. imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 marca 2022 wyświetleń: 1213

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu - 20. 03. 2022

1. Na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym zapraszamy o godz. 18.00. DROGI KRZYŻOWE odprawiamy: we wtorki o godz. 18.00 – z Bractwem św. Józefa, oraz w piątki o godz. 8.30, 11.30, 17.00 – z udziałem dzieci, 18.00 i 19.30 z udziałem młodzieży.

2. Na MARCOWE NABOŻEŃSTWA ku czci św. Józefa zapraszamy wieczorem o godz. 18.15.

3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – piątek, 25 marca - obchodzimy DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Tego dnia po każdej Mszy św. będzie można podjąć dzieło DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO, które polega na codziennej modlitwie w intencji poczętego a zagrożonego życia.  Te osoby, które nie będą mogły w tym dniu być w kościele zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.

4. W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.30 w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
Modlitwy te odbędą się w tym dniu także w szczecińskiej Katedrze, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Również o godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, zwieńczona odmówieniem, w duchowej jedności z Ojcem Świętym, Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędzie się Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

4. Podziękowania dla wszystkich uczestników TRIDUUM przed odpustem parafialnym, oraz uczestniczącym w uroczyście obchodzonym ODPUŚCIE ku czci św. Józefa naszego Patrona. Dziękujemy wszystkim grupom duszpasterskim, które przyczyniły się do tak pięknego przygotowania uroczystości.

Bractwu św. Józefa dziękujemy za „jubileuszowy” dar (z okazji 10-lecia istnienia Bractwa) założony naszej wspólnocie parafialnej, jakim jest ufundowany nowy ewangeliarz wraz z oprawą oraz za ufundowanie renowacji trybularza.

5. W dniach 1-3 kwietnia (piątek-niedziela) 2022 organizujemy  WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla par, które planują zawarcie sakramentalnego małżeństwa. Rozpoczynamy 1 kwietnia o godz. 18:00 w sali parafialnej za domem zakonnym. Zainteresowanych zapraszamy!!! Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca bezpośrednio u ks. Proboszcza lub w biurze parafialnym.

6. Przy wyjściu z kościoła parafialny zespół „Caritas” rozprowadza świece Wielkanocne jako świąteczne wsparcie dla najuboższych oraz tzw. TORBY MIŁOSIERDZIA – które wypełnione artykułami żywnościowymi i środkami czystości można składać w zakrystii najpóźniej do niedzieli palmowej.

7. Nie ustawajmy w modlitwie za ofiary trwającej wojny, za wszystkich niosących pomoc potrzebującym oraz o pokój na świecie, ze szczególnym wołaniem, by Królowa Pokoju zachowała świat od szaleństwa wojny.
Codziennie zapraszamy na poranną modlitwę różańcową o godz. 7:30 oraz nabożeństwa wieczorne o godz. 18:15  z prośbą o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary trwającej wojny. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji pokoju podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 7:00 - 18.15.

7. Ruszyła akcja Caritas PACZKA DLA UKRAINY. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny i wspólnoty parafialne, dla rodzin na Ukrainie lub przebywających w Polsce uchodźców. Paczkę przygotowujemy według konkretnej listy 35 produktów. Szczegóły akcji otrzymamy przy stanowisku parafialnego zespołu Caritas. Zachęcamy do włączenia się w nią. Więcej informacji na stronie szczecin.caritas.pl

8. Dodatkowo jako naszą wielkopostną jałmużnę za ławkami przygotowaliśmy skarbonę gdzie można składać ofiary na wsparcie działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Janusz Krzysztanowicz, Daniel Dobrzaniecki, Stanisław Sobczak, Józef Macierzyński, Ryszard Żar - polecajmy wszystkich naszych bliskich a szczególnie wszystkie ofiary trwającej wojny Bożemu Miłosierdziu.

10. Na kolejny etap wielkopostnego przygotowania do świętowania Paschy życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!


  

Stargard, dn. 20. 03. 2022 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-03-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com