Środa, 23 września 2020 r. imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli Środa XXV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Pio z Pietrelciny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 stycznia 2020 wyświetleń: 884

Ogłoszenia na III Niedzielę w ciągu roku - 26.01.2020 r.

1. Zgodnie z poleceniem Ojca Świętego Franciszka III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Jak zaznaczył Papież, powinna się ona przyczynić do tego „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby niedziela ta była poświęcona refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego, stąd wspólnota Kręgu Biblijnego naszej parafii przygotowała wystawę pod tytułem "Życie z Biblią" ukazującą księgi Pisma Św. różnych przekładów i języków. Prezentowane egzemplarze Świętej Księgi świadczą o szczególnej zażyłości ich posiadaczy ze Słowem Bożym, zarówno w codzienności jak i w szczególnych momentach życia. Jednocześnie przedstawiciele wspólnoty przy wyjściu z kościoła „częstują” SŁOWEM NA DROGĘ.

2. Na zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO EKUMENICZNE o godz. 17.30. Tematem tegorocznego tygodnia modlitw o jedność chrześcijan jest biblijny tekst zaczerpnięty z Dziejów Apostolskich 27,18 – 28,10: „Życzliwymi bądźmy”. Wybrali go chrześcijanie z Malty. W ten sposób chcieli przypomnieć o życzliwej postawie swych przodków względem św. Pawła i innych towarzyszących mu rozbitków.

3. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Wszystkim Parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów i stanęli z nami do wspólnej modlitwy BARDZO DZIĘKUJEMY. Dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi troskami i radościami, za zainteresowanie sprawami parafii i naszej wspólnoty zakonnej. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa oraz za ofiary złożone z okazji kolędy.

4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

5. W najbliższy czwartek, 30 stycznia br. zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY I UWIELBIENIA, który rozpocznie się Mszą Świętą o 18.30, po której będzie adoracja z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia. Spotkanie poprowadzi działająca w naszej archidiecezji Wspólnota Lew Judy.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z wymianą tajemnic Żywego Różańca.

7. W poniedziałek 3 lutego, rozpoczynamy kolejną edycję „SZKOŁY DLA NARZECZONYCH” czyli kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa. Rozpoczęcie 3 lutego tj. w poniedziałek o godz. 19.00 w PIWNICY DUCHOWEJ przy domu zakonnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W każdą niedziele można nabyć najnowszy egzemplarz Niedzieli i Gościa niedzielnego, dzisiaj szczególnie polecamy dla najmłodszych Małego Gościa Niedzielnego.

9. Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia, wśród których jest nasz współbrat ks. Józef Milewski SChr kończący dzisiaj 91 lat. Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi.

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Irena Pabian, Marian Opara, Marian Kwacz – polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Stargard, dn. 26. 01. 2020 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2020-01-25
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl