Czwartek, 29 października 2020 r. imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii Czwartek XXX tygodnia okresu zwykłego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 grudnia 2019 wyświetleń: 1894

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu - 22. 12. 2019

1. Na ostatnie w tym roku RORATY zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 6.30, wcześniej od godz. 6.00 zachęcamy do udziału w śpiewie GODZINEK do NMP. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na roraty w poniedziałek o godz. 17.00. Młodzież jak co roku po porannych roratach zapraszamy na wspólne śniadania.

2. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świątecznej. Spowiadamy w poniedziałek 23.12. od 6.00 do 19.00 i Wigilię od g. 6.00 do 14.00.

3. Kiedy zasiądziemy z rodziną i przyjaciółmi do wigilijnego stołu rozpocznijmy to niezwykłe spotkanie odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i podzielmy opłatkiem oraz śpiewajmy razem kolędy tak, jak nas uczyli nasi ojcowie. Nie porzucajmy tych jakże głębokich i polskich zwyczajów. Podzielmy się opłatkiem z samotnymi. Odwiedźmy sąsiadów o których może nikt nie pamięta.

4. Na Msze Pasterskie zapraszamy w tym roku: o godz. 21.30 [z udziałem dzieci] oraz o północy o godz. 24.00. Pasterki poprzedzone będą rodzinnym kolędowaniem od godz. 21.00 i 23.30. Serdecznie zapraszamy.

5. W uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 8.00. We wtorek drugiego dnia świąt w Święto św. Szczepana Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

6. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Jest to dzień szczególnej modlitwy o świętość małżeństw i naszych rodzin. Zapraszamy szczególnie tego dnia na Mszę św. o godz. 12.30  w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii, zwłaszcza za rodziny rozdzielone emigracją, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. W tym roku duszpasterskim odwiedziny kolędowe naszych parafian rozpoczniemy 2 stycznia. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany w osobnym biuletynie.

6. Składamy serdeczne podziękowania Wam Drodzy Parafianie za wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych prze Caritas. Za Waszą ofiarność i zaangażowanie. Za tak wile darów – w postaci TORBY MIŁOSIERDZIA czy ŚWIEC wigilijnego dzieła pomocy -, które stały się wydatnym wsparciem dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy także za wsparcie KIERMASZU ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW, z którego dochód przeznaczony jest na dofinansowanie obozu letniego dla dzieci. Całkowity dochód wyniósł 5200 zł.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w nadchodzącym czasie przeżywać będą soje uroczystości składamy nasze najlepsze życzenia: obfitości darów Ducha św. na każdy dzień życia.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Jan Ogórek, Sabina Rus, Maria Foder, Henryk Salach – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Na ostatni etap przygotowania na  przychodzącego EMMANUELA życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa! Szczęść Boże!

 

Stargard, dn. 22. 12. 2019 r.                                                                                   ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

utworzono : 2019-12-21
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl