Piątek, 07 października 2022 r. imieniny: Krystyna, Marii, Marka Piątek XXVII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny Różańcowej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 maja 2022 wyświetleń: 985

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną - Dobrego Pasterza - 08. 05. 2022 r.

1. Przeżywany dzisiaj w Kościele ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA rozpoczyna zarazem tydzień modlitw w tej intencji. Przez najbliższe 9 dni - od dzisiaj do poniedziałku 16 maja - codziennie podczas nabożeństwa wieczornego odmawiać będziemy nowennę o powołania zakonne i kapłańskie za przyczyną Sługi Bożego, kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski i Założyciela Towarzystwa Chrystusowego. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę nowenną wspólnotowo lub indywidualnie - w tym celu pod chórem przygotowane są teksty nowenny, które można zabrać ze sobą do domu.

2. Codziennie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE „z modlitwą o powołania” o godz. 18.00 w kościele. Młodzież (i nie tylko) zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 pod figurę Matki Bożej w ogrodzie za kościołem, a po majówce do gry w siatkówkę na boisku za salkami. 

3. Z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa - zapraszamy dzisiaj o godz. 14:00 na uroczyste obchody w naszym mieście na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym przy ul. Wł. Reymonta.

4. Dzisiaj w Szczecinie o godz. 15:00 wyruszy kolejny MARSZ DLA ŻYCIA pod hasłem „WYBIERZ ŻYCIE”. Będzie on wyrazem osobistego opowiedzenia się za życiem. Marsz rozpocznie się na Jasnych Błoniach. Po Marszu Eucharystia w Katedrze, połączona z przyjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Na modlitwę za Polaków przebywających za granicą oraz ZA RODZINY ROZDZIELONE EMIGRACJĄ zapraszamy – jak co miesiąc - w II środę od godz. 18.00 podczas nabożeństwa majowego. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w tej intencji.

6. W piątek, 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.30 - I cz. radosna, o godz. 8.30 - II cz. bolesna, o godz. 11.30 – III cz. światła O godz. 18:00 nabożeństwo majowe z modlitwą o powołania. O godz. 18.30 Msza Święta i IV cz. chwalebna z procesją fatimską zakończoną Apelem Jasnogórskim. Zabierzmy ze sobą świece.

7. Na cotygodniowe spotkania Kręgu biblijnego zapraszamy w każdy piątek o godz. 19.15 do biblioteki parafialnej.

8. W sobotę uczniowie kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpią do I Komunii św. Natomiast w przyszłą nadzielę podczas Mszy św. o godz. 17:00 młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu Bierzmowania, którego udzieli J.E. Abp Metropolita Andrzej Dzięga. Modlitwie parafian polecamy przygotowujących się do tych wydarzeń dzieci i młodzież oraz ich rodziców.

9. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na utrzymanie naszego zakonnego seminarium w Poznaniu. Formację kleryków chrystusowców wsparliśmy kwotą 5 077 zł.

11.  Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia – szczególnie dzisiejszemu solenizantowi ks. Stanisławowi, za którego modlić się będziemy w podczas Mszy św. o godz. 12.30.  Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi.

12.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Krzysztof Lewandowski, Krystyna Wójcik, Maria Machlarz, Ryszard Swendruk, Helena Bochomas, Jerzy Pisiewicz, Teresa Biskupska, Czesława Kukulak, Krystyna Hadryś – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

 

    Stargard, dn. 08. 05. 2022 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-05-15
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
sw.jozef.stargard@gmail.com