Poniedziałek, 08 marca 2021 r. imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego Poniedziałek III tygodnia Wielkiego Postu | Wspomnienie dowolne Św. Jana Bożego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 stycznia 2021 wyświetleń: 577

Ogłoszenia na IV Niedzielę w ciągu roku - 31. 01. 2021 »

1. Na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym z nabożeństwem z Odnową „Nazaret” zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.15.

2. Przypadające 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, z woli św. Jana Pawła II, jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Jako wspólnoty zakonne - księży chrystusowców i sióstr felicjanek, które pełnią posługę duszpasterską w naszej parafii bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość jakiej doświadczamy na co dzień. Podczas Mszy św. wieczornej tego dnia modlić się będziemy za nasze wspólnoty oraz odnowimy złożone śluby zakonne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych intencjach byśmy w codziennym posługiwaniu byli wierni charyzmatom Zgromadzeń zakonnych, do których należymy.

3. W naszej parafii każdy wtorek to DZIEŃ ŚW. JÓZEFA. Na nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii i naszego miasta zapraszamy o godz. 18.15  Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „Noc Nikodema” – modlitwę adoracyjną mężczyzn w intencji małżeństw i rodzin oraz za rodziny rozdzielone emigracją. O godz. 21.00 męski różaniec oraz modlitwa do św. Józefa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.

4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

5. - W I czwartek miesiąca nabożeństwo Godziny św. od 17:30. O godz. 18.30 Msza św. w int. wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów oraz ich rodzin.

    - W I piątek miesiąca Msze św. i spowiedź św. według stałego porządku. O godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną i spotkaniem Straży Honorowej; Po południu spowiedź dla dzieci od godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17:00. Od godz. 18.00 Spowiedź św. dla młodzieży i Msza św. o godz. 18.30.

   - W I sobotę miesiąca - nabożeństwo od godz. 7:15. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

6. Kończący się styczeń to czas szczególnej modlitwy w intencji parafian. Podczas Mszy św. wieczornych modliliśmy się za wszystkich mieszkańców poszczególnych ulic. Bardzo dziękujemy Parafianom, modlącym się z nami osobiście oraz łączącym się z duchowo w zawierzeniu Bożej opiece swoich rodziny i całej naszej wspólnoty. Dziękujemy także tym, którzy w trosce o naszą parafialną wspólnotę złożyli z tej okazji ofiary.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę w ramach „Dnia solidarności z Chorwacją”. Działania Caritas wsparliśmy kwotą 2 300 zł. Jednocześnie składamy podziękowania parafialnemu zespołowi Caritas za przeprowadzenie kwesty.

8. Podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych we wczorajsze „poświąteczne” sprzątanie kościoła.  

9. Składamy najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia – szczególnie ks. Ryszardowi, za którego modlić się będziemy w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30.  Niech Dobry Bóg umacnia i Was błogosławi.

10.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp.: Janina Szosta, Remigiusz Lewandowicz, Ryszard Margiel, Grażyna Kostrzewa, Józefa Maślanka, Janina Morawska, Julia Czyżyk, Józef Zdziech, Rozalia Tomczyk -polecajmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Stargard, dn. 31. 01. 2021 r.                                                                     ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2021-02-05
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl