Wtorek, 24 maja 2022 r. imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny Wtorek VI tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 kwietnia 2022 wyświetleń: 381

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia - 24. 04. 2022

1. O godz. 15.00 Bożemu Miłosierdziu w modlitwie ze szczególnym wołaniem o pokój zawierzać będziemy świat cały, naszą ojczyznę, nasze miasto i całą parafię. Dzisiejsze święto dopełnia oktawy Wielkanocy. Dziś można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (uczestniczenie we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej, odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia, brak przywiązania do najmniejszego grzechu, modlitwa w intencjach papieskich).

Dzisiejszy dzień jest także świętem CARITAS. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom parafialnego zespołu Caritas za ofiarną służbę na rzecz najbardziej potrzebujących naszych parafian, a za nie szczędzenie wysiłku na rzecz pomocy Ukrainie.

Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na cele charytatywne, jako wsparcie działań parafialnych zespołów Caritas oraz Caritas archidiecezji. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

2. Dzisiejszego wieczoru zapraszamy na KONCERT WIELKANOCNY pod hasłem "W NIM MIŁOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZA" w wykonaniu stargardzkiego chóru CANTORE GOSPEL, który odbędzie się w naszym kościele pw. św. Jana Chrzciciela o godz. 17:30. Wstęp wolny!

3. Z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszamy na poniedziałkową modlitwę do Ducha św. o godz. 18.15 i Mszę św. wotywną o Duchu św. o godz. 18.30.

4. Każdy wtorek w naszej parafii jest poświęcony czci Naszego Patrona św. Józefa. Zapraszamy o godz. 18.15 na nabożeństwo do św. Józefa. Msza św. wieczorna o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza
o św. Józefie Oblubieńcu NMP – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.15. Zachęcamy do wypisywania na kartach próśb i podziękowań do Matki Bożej i składania ich do skrzynki przy maryjnej kaplicy.

6. Na piątkowe spotkanie wspólnoty KRĘGU BIBLIJNEGO zapraszamy do biblioteki parafialnej o godz. 19:15.

7. Od najbliższej niedzieli codziennie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE o godz. 18.00 w kościele.  Młodzież (i nie tylko) zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 19.15 pod figurę Matki Bożej w ogrodzie za kościołem, a po majówce do gry w siatkówkę na boisku za salkami. 

8. W związku ze zbliżającym się MARSZEM DLA ŻYCIA, który odbędzie się 8 maja w Szczecinie, Fundacja Małych Stópek poszukuje osób, gotowych czynnie włączyć się w przygotowania do Marszu. Serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy do Organizatora Marszu: 791 138 902.

8. Organizujemy wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium MB na oś. Słonecznym dn. 7 maja. Informacje i zapisy u p. Danuty - kom. 504 364 901.   

9. Codziennie trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 18.15. Zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy. 

10.  W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18:30 modlitwą otoczymy ks. Wojciecha z okazji Jego imienin.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Wiesława Kraskowska, Mirosław Dąbrowski, Sławomir Galiński – polecajmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

 

Stargard, dn. 24. 04. 2022 r.                                                                                             ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-04-30
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl