Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 czerwca 2022 wyświetleń: 1135

Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej - 12. 06. 2022 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 nasz ks. Stanisław będzie dziękował za 60-LECIE PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH. Serdecznie polecamy Dostojnego Jubilata modlitwie wszystkich parafian.

2. W poniedziałek, 13 czerwca NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 7.30 - I cz. radosna, o godz. 8:30 - II cz. bolesna, o godz. 18.00 – III cz. światła z nabożeństwem czerwcowym. Po Mszy św. godz. 19.15 IV cz. chwalebna z procesją fatimską zakończoną Apelem Jasnogórskim. Nabożeństwu wieczorem będzie przewodniczył ks. Marcin Stefanik SChr – duszpasterz akademicki ze szczecińskiego Sanktuarium NSPJ. Na procesję zabierzmy ze sobą świece.

3. Na nabożeństwa CZERWCOWE KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA „z modlitwą o powołania” zapraszamy codziennie o godz. 18.00.Młodzież zapraszamy we wtorki, czwartki i soboty na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 19:15 [w ogrodzie za kościołem]. Po NABOŻEŃSTWIE gramy w siatkę na boisku za salkami.

4. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, oraz po procesji ok. 12.00 i 19.00.  Po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja Bożego Ciała – ulicami Chrobrego, Portową, Struga i św. Jana Chrzciciela - którą zakończymy przed figurą św. Jana Pawła II. Zapraszając do udziału, zachęcamy również do udekorowania trasy procesji poprzez przystrojenie okien czy wywieszenie flag.

Ołtarze przygotowują następujące grupy parafialne:
I – przy obelisku upamiętniającym kościół św. Józefa – Bractwo św. Józefa i Krąg Biblijny
II – przy MDK-u – Żywy Różaniec i Odnowa w Duchu św.
III – przy TBS-ach – Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Domowy Kościół
IV – przy figurze św. Jana Pawła II – młodzież: KSM, Wieczernik, Emmanuel

Od piątku po uroczystości Bożego Ciała do piątku uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy Dni Eucharystyczne – czyli oktawę Bożego Ciała. Codziennie na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

5. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji - szczególnie I Komunijne - zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiaty podczas procesji w środę o 16.30 przed kościołem

6. W przyszłą niedzielę, 19 czerwca o godz. 12.30 Mszę św. dziękczynną z okazji 40-LECIA PRZYJĘCIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH odprawi ks. Bogdan Sosnowski SChr, który przez wiele lat pełnił w naszej parafii posługę kapelana szpitala. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji JUBILATA.

7. Od środy 15. 06. – w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym - rozpoczynamy NOWENNĘ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA - Patrona naszego kościoła oraz Patrona Stargardu.

Już dzisiaj także zapraszamy do włączenia się w ŚWIĘTOJAŃSKIE DNI przygotowujące nas do uroczystości odpustowych ku czci św. Jana Chrzciciela. Rozpoczniemy w niedzielę (19.06) w dniu 76. rocznicy objęcia przez naszą parafię kościoła św. Jana Chrzciciela.
Program:
- w poniedziałek (20.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR DZIECI - zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami (podczas Mszy św. wieczornej kandydaci zostaną wprowadzeni w posługę ministranta)
- we wtorek (21.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR JEDNOŚCI – zapraszamy wszystkich parafian i gości;
- w środę (22.06) ŚWIĘTOJAŃSKI WIECZÓR MŁODYCH – zapraszamy młodzież i czujących się młodo (podczas Mszy św. wieczornej kandydaci zostaną wprowadzeni w posługę lektora)

Natomiast UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci św. Jana Chrzciciela obchodzić będziemy w czwartek, 23 czerwca. Serdecznie zapraszamy do udziału Wszystkich Parafian i mieszkańców Stargardu, któremu patronuje św. Jan Chrzciciel.

8. Podziękowania dla wszystkich biorących udział w kiermaszu truskawek, z którego dochód wyniósł 3098 zł i w całości został przekazany na potrzeby parafialne (z przeznaczeniem na realizację projektu wygłuszonego konfesjonału). Bardzo dziękujemy rodzinie Państwa Gołosiów – inicjatorom kiermaszu – za tak hojny gest serca dla naszej parafii.

9. Zakończyły się także prace przy rewitalizacji kwatery chrystusowców na stargardzkim starym cmentarzu. Została posadzona nowa roślinność oraz wyczyszczono piaskowiec. Szczególne podziękowania za podjęcie powyższych działań dla przedstawiciela Bractwa św. Józefa p. Jarosława Krychowskiego oraz dla osób go wspierających.

10. Dziś druga niedziela miesiąca. Z całego serca dziękujemy za wsparcie dla naszych działań inwestycyjnych. Chcąc wesprzeć prowadzone działania, można tego także dokonać poprzez wpłatę ofiar na konto parafii BNP PARIBAS 69 1600 1462 1860 3550 4000 0001 z dopiskiem – inwestycje.

11. W dniach 22-25 sierpnia 2022 organizujemy WAKACYJNĄ PIELGRZYMKĘ do Sanktuariów Maryjnych w Toruniu, Gietrzwałdzie i Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym. ZGŁOSZENIA i INFORMACJE u ks. Proboszcza - kom: 695 037 388.

12. W najbliższą sobotę, 18 czerwca wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w VIII GÓRZE TABOR JUNIOR – przedwakacyjnym spotkaniu dzieci z parafii chrystusowców w MARIANOWIE. Szczegóły i zapisy - u ks. Marcina; koszt wyjazdu i udziału 20 zł.

13. Młodzież zapraszamy na GÓRĘ TABOR - SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA – organizowane przez nasze zgromadzenie zakonne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, w malowniczo położonym Mórkowie, gdzie mieści się dom rekolekcyjny chrystusowców. Koszt (z transportem) 180zł, dla zdecydowanych, którzy zapiszą się do 10 czerwca, koszt 150zł. Zapisy i dalsze informacje u ks. Wojtka (737 443 453).

14. W dniach 29. lipca - 04. sierpnia 2022r. organizujemy dla młodszej i starszej młodzieży WAKACJE Z PANEM BOGIEM W TATRACH. Zapisy u ks. Przemysława (tel. 535 564 063) do 24 czerwca 2022r.

15. W dniach 6-14 sierpnia wyruszamy na WARSZAWSKĄ PIESZĄ PIELGRZYMKĘ NA JASNĄ GÓRĘ. Zgłoszenia i informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciecha

16. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Wiesława Mójta, Zofia Chojnacka, Bożena Borowska, Edward Łysiak, Zdzisław Janiszewski – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożemu Sercu.

 

Stargard, dn. 12. 06. 2022 r.                                                                                         ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-06-16
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl