Niedziela, 24 stycznia 2021 r. imieniny: Felicji, Roberta, Sławy III Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Salezego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 maja 2020 wyświetleń: 870

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia - 24. 05. 2020

1. Trwa Nowenna przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczynamy codziennie o godz. 18.00.  W czasie tych dni szczególnie prosimy o dary Ducha Świętego dla młodzieży naszej parafii, która w dniach 26, 27, 28 maja podczas Mszy św. o godz. 17.00 w małych grupach przyjmie sakrament bierzmowania.

2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe do kościoła, oraz dodatkowo od poniedziałku do soboty o godz. 19.30 pod figurę Matki Bożej na placu za kościołem.

3. W Wigilię Zesłania Ducha Św. – sobota 30 maja – zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 Drogą Światła, następnie nabożeństwo wielbienia przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o dary Ducha Świętego dla młodzieży i wspólnot działających przy naszej parafii, zakończone wspólną Eucharystią o godz. 22:00.

4. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.30 prymicyjną Mszę św. odprawi ks. Krzysztof Zubek SChr, który w tym roku odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. 

5. 20 maja obchodziliśmy 75-lecie pierwszej powojennej Mszy Świętej w polskim Stargardzie. Odprawiona dokładnie tego dnia w 1945 roku przez chrystusowców: Księży Tadeusza Długopolskiego SChr i Edmunda Gagajka SChr stała się zarazem inauguracją pracy duszpasterskiej chrystusowców w naszym mieście. Na pamiątkę tego wydarzenia został wprowadzony do naszego kościoła krzyż ołtarzowy znaleziony w 1945 roku na gruzach zniszczonego kościoła pw. św. Józefa. Zgodnie z ostatnią wolą ofiarodawcy krzyż po koniecznej renowacji znalazł miejsce na głównym ołtarzu.

6. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia naszej parafialnej wspólnoty. Wszystkich zawierzamy Bożej Opatrzności.

7. Wszystkim Drogim Mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia,  z wdzięcznością i czcią prosimy dla Was o błogosławieństwo.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Stanisław Fedoryszak, Marian Terka, Józefa Oblik, Ireneusz Fojud, Stanisław Szczerbala - polecamy wszystkich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. 

 

 

Stargard, dn. 24. 05. 2020 r.                                                                                           ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

 

 

 

aktualizowano: 2020-05-23
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl