Sobota, 13 sierpnia 2022 r. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 maja 2022 wyświetleń: 661

Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego - 29. 05. 2022 r.

1. Ostatnie NABOŻEŃSTWA MAJOWE „z modlitwą o powołania” do wtorku włącznie o godz. 18.00 w kościele oraz o godz. 19.15 pod figurą Matki Bożej w ogrodzie za kościołem.

Trwa także NOWENNA PRZYGOTOWUJĄCA DO UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

2. Od środy codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa CZERWCOWE  KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Młodzież zapraszamy we wtorki, czwartki i soboty na NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE o godz. 19:15 [w ogrodzie za kościołem]. Po NABOŻEŃSTWIE gramy w siatkę na boisku za salkami [jak najbardziej strój sportowy jest odpowiedni]

3. Dzisiaj o godz. 16:00 w stargardzkiej Kolegiacie odbędzie się koncert chórów w ramach „Majowych śpiewów Maryjnych”. To okazja, aby posłuchać wykonawców ze Stargardu, Szczecina, Gryfina i Świnoujścia. Wstęp bezpłatny.

4. Liderów wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie w ramach PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ. O godz. 18:30 Msza św., następnie spotkanie w Piwnicy Duchowej.

5. Na wtorkową modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa zapraszamy jak co tydzień od godz. 18.00. Msza św. o godz. 18.30 odprawiana jest z formularza o św. Józefie – ze szczególnym udziałem członków Bractwa św. Józefa.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Nabożeństwo Godziny Świętej i o godz. 18.30 Msza św. w intencji wszystkich ministrantów i lektorów oraz ich rodzin i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.
W pierwszy piątek miesiąca Msze św. 6.30, 8:00, 12:00, 17:00 i 18:30. Spowiedź św. od godz. 6:30, w południe od godz. 11:30, po południu od godz. 16:30 spowiedź dla dzieci i wieczorem od godz. 18:00. Dodatkowo o godz. 11.50 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z procesją eucharystyczną oraz spotkanie Straży Honorowej;
W pierwszą sobotę m-ca o godz. 7:15 Nabożeństwo pierwszych sobót m-ca. O godz. 8:00 Msza św. z wymianą tajemnic Żywego Różańca. Wymiana tajemnic Żywego Różańca Młodych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

Parafia Kolegiacka zaprasza na pierwszosobotni MĘSKI RÓŻANIEC na godz. 7:00.

7. W WIGILIĘ ZESŁANIA DUCHA ŚW. – sobota 04 czerwca – zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.00 DROGĄ ŚWIATŁA - rozpoczniemy przy Bramie Pyrzyckiej i dalej przejdziemy wałami do kościoła, o godz. 21:30 EUCHARYSTIA i na zakończenie NABOŻEŃSTWO WIELBIENIA przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o dary Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży oraz wspólnot działających przy naszej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

8. W niedzielę, 5 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Informacje i zgłoszenia u p. Danuty, kom. 504 364 901.

9. Z racji na zbliżające się wakacje wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy do udziału w VIII GÓRZE TABOR JUNIOR – przedwakacyjnego spotkania dzieci z parafii chrystusowców, które odbędzie się w sobotę, 18 CZERWCA 2022 w MARIANOWIE. W programie m.in.: Msza św., zabawy integrujące, między parafialne rozgrywki sportowe, festyn z atrakcjami, konkursy itp... Szczegóły i zapisy - u ks. Marcina; koszt wyjazdu i udziału 20 zł.

10. W pierwszych dniach wakacji młodzież zapraszamy na GÓRĘ TABOR - SPOTKANIE MŁODZIEŻY CHRYSTUSA – organizowane przez nasze zgromadzenie zakonne. Spotkanie odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, w malowniczo położonym Mórkowie, gdzie mieści się dom rekolekcyjny chrystusowców. W programie m.in. piesza pielgrzymka do Górki Duchownej, mecze siatkówki, warsztaty, biblijna gra terenowa, konferencje, świadectwa, sztuka teatralna, koncert uwielbienia SIEWCÓW LEDNICY. Koszt (z transportem) 180zł, dla zdecydowanych, którzy zapiszą się do 10 czerwca, koszt 150zł. Zapisy i dalsze informacje u ks. Wojtka (737 443 453).

11. W dniach 29. lipca - 04. sierpnia 2022r. organizujemy dla młodszej i starszej młodzieży WAKACJE Z PANEM BOGIEM W TATRACH. W planach m.in. Flisacki Spływ Dunajcem; Spacer do Wąwozu Homole oraz przejazd kolejką górską; wyjazd na Słowację do Bochledovej Doliny, gdzie główną atrakcją będzie Ścieżka Koronami Drzew; całodniowy pobyt w EnergylLandii w Zatorze, spacer na Gubałówkę, pobyt w Zakopanem. Całkowity koszt wyjazdu: 1200 zł. Przy zapisie obowiązkowa wpłata zaliczki w wysokości 200 zł. Cena zawiera m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, transport. Zapisy u ks. Przemysława (tel. 535 564 063) do 24 czerwca 2022r.

12. Zbliżamy się do kolejnej WARSZAWSKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ. Idziemy w Grupie Czarnej, prowadzonej przez księży chrystusowców. Hasło tegorocznej wędrówki brzmi "Idziemy, by świadczyć”. Co roku, 6 sierpnia, wyruszamy z Warszawy... Dziewięć dni w drodze. Ze wspaniałymi ludźmi i w cudownym klimacie rozmodlonych Bożych szaleńców. Zapraszamy - wyrusz z nami na pielgrzymi szlak, po którym wielu naszych parafian pielgrzymuje już od lat… Na te kilka dni stajemy się jedną wielką rodziną w drodze. Wędrujemy w dniach 6-14 sierpnia. Wpisowe pielgrzymkowe w tym roku wynosi 200 zł. Zgłoszenia i informacje u ks. Proboszcza lub ks. Wojciecha

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Ryszard Anacki, Kazimiera Grzelak, Irena Stefankiewicz, Grzegorz Łuczywek, Wacława Opiński, Bronisława Lalik, Bogusław Lukman – polecajmy wszystkich naszych zmarłych parafian i bliskich Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkich naszych parafian oraz modlących się z nami zawierzamy Bożej Opatrzności.

 

 

Stargard, dn. 29. 05. 2022 r.                                                                                            ks. Krzysztof Wąchała SChr, proboszcz

aktualizowano: 2022-06-04
Wszystkich rekordów:
Parafia św.Józefa | ul.św.Jana Chrzciciela 1, 73-110 Stargard
biuro@swjozef.stargard.pl